Wygodny i bezpieczny montaż. Dzieje się w instalacjach [nowości dla wykonawców]

Wygodny i bezpieczny montaż. Dzieje się w instalacjach [nowości dla wykonawców]

Nowości dla wykonawców, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku, obejmują m.in. łatwy w dozowaniu klej, zaciskarki ułatwiające trudny montaż oraz nowe akcesoria do maszynowego czyszczenia odpływów. Dzięki nowym rozwiązaniom prace instalacyjne mogą przebiegać nie tylko sprawniej i bardziej wydajnie, ale także bezpiecznie.

Maszynowe czyszczenie odpływów na najwyższym poziomie

Maszyny RIDGID FlexShaft – lekkie, kompaktowe i bardzo wydajne – umożliwiają sprawne i efektywne czyszczenie instalacji o średnicy od 32 do 100 mm i długości do 21 m. Specjalistyczne wybijaki łańcuchowe mocuje się do obracanego z dużą prędkością przewodu elastycznego. Maszyny FlexShaft pozwalają także na używania kamery inspekcyjnej podczas czyszczenia instalacji.

Nowości dla wykonawców- nowe akcesoria do czyszczenia odpływów

Urządzenia wyróżnia nie tylko dokładne czyszczenie w krótkim czasie, ale przede wszystkim produktywność i elastyczność. Maszyny można dopasować do swoich potrzeb, stosując bogaty zestaw akcesoriów. Ich wciąż poszerzana oferta pozwala dobrać je do zastosowania oraz średnicy i materiału rury, a także do rodzaju zatoru:

  • przewód o średnicy 6 mm (K9-102), odpowiedni dla rur o średnicy 32-50 mm;
  • przewód o średnicy 8 mm (K9-204) dla rur o średnicy 50-100 mm;
  • wybijaki łańcuchowe (gładkie, z końcówkami z węglików, penetrujące);
  • szczotki nylonowe i nylonowo-stalowe stosowane do delikatnego czyszczenia i ścierania ścian kruchych rur, do przygotowania rur do renowacji metodą reliningu, do natryskowego nakładania żywicy i jako prowadnica centrująca dla innych narzędzi;
  • głowice z końcówkami wiercąco-frezującymi, umożliwiające przebijanie się przez zatory i wyraźną poprawę efektów czyszczenia. 
Poznaj akcesoria umożliwiające wyczyszczenie każdego odpływu

Nowości dla wykonawców połączeń zaprasowywanych

Viega Pressgun to trzy modele zaciskarek, które zapewniają wykonawcom maksymalną wygodę przy połączeniach zaciskanych, także w trudnych miejscach. Ergonomiczna konstrukcja, smukły kształt, mała masa i obracane mocowanie szczęk pomagają pracować w wąskich szachtach, przy podłodze, nad głową. Pressgun 6, model standardowy, cechuje się siłą zacisku 32 kN. Model kompaktowy Pressgun Picco 6 o sile zacisku sprawdzi się dla złączek o mniejszych średnicach. Masa 2,6 kg ułatwia realizację instalacji znajdujących się nad głową. W modelach tych zastosowano akumulatory 18 V o pojemności o 25% większej niż w porównywalnych wcześniejszych modelach. Zapewnia to większą liczbę zaprasowań bez ładowania. Pressgun 6B pomaga w pracy w trudnych warunkach zewnętrznych. Wyróżnia go zasilanie sieciowe, masa 3 kg i siła zacisku 32 kN. Zaprasowywanie złączki przebiega bardzo szybko.

Nowości dla wykonawców połączeń zaciskanych

Dowiedz się więcej o zaciskarkach PressGun Viega.

Klej wielofunkcyjny do bezpiecznego nakładania

Wielofunkcyjny klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun można dozować nawet jedną ręką. Dzięki temu można z nim łatwo pracować np. na drabinie czy rusztowaniu i unikać ryzykowanych sytuacji. Ten wysokowydajny i szybkoschnący klej poliuretanowy ma doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych. Nie trzeba także gruntować podłoża. Klej jest gotowy do użycia (przygotowanie go do pracy polega na wymieszaniu zawartości puszki przez energiczne potrząsanie).

Nowości dla wykonawcy - wygodny i bezpieczny klej

Opatentowany uchwyt Genius Gun pozwala precyzyjnie kontrolować ilość stosowanego kleju i ograniczać jego naddatki. Zawór jest zabezpieczony przed blokowaniem nawet przy dłuższej przerwie w pracy. Pełne utwardzenie preparatu wymaga ok. godziny od aplikacji. Soudal oferuje także wariant pistoletowy Soudabond Turbo z szybkim chwytem początkowym. Skraca to czas oczekiwania na utwardzenie do 15 minut.

Więcej o kleju Soundabond

Warto przeczytać także:

Leave a Comment