Druga fabryka Grupy Viega w USA

Drugą fabryka Grupy Viega w USA

Grupa Viega kontynuuje rozwój na rynku amerykańskim. Należąca do Grupy spółka Viega LLC, wybuduje nową fabrykę w Shalersville w stanie Ohio za 200 mln dol. Druga fabryka Grupy Viega na tym rynku, całkowicie neutralna klimatycznie, ma zacząć działalność już na początku 2025 r. Ceremonię wmurowania kamienia węgielnego zaplanowano na listopad

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Viega


Trwa konsekwentny rozwój Grupy Viega na wszystkich rynkach. We wrześniu 2023 r. firma poinformowała o planach rozbudowy i modernizacji fabryki w Großheringen (Turyngia/Niemcy). Planowane inwestycje w tej lokalizacji mają wynieść 150 mln euro w ciągu najbliższych 5 lat.

Druga fabryka Grupy Viega wzmocni obecność na rynku amerykańskim

Na rynku amerykańskim już od końca lat 90-tych działa spółka zależna Gruoy Viega – Viega LLC z siedzibą w Broomfield (Kolorado). Firma ma w USA zakład produkcyjny McPherson (Kansas), a także centra dystrybucyjne w Reno (Nevada) i Carlisle (Pensylwania). W fabryce w McPherson produkuje się systemy rurowe do instalacji sanitarnych i grzewczych na rynek północnoamerykański.

Kolejnym krokiem jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w Shalersville w stanie Ohio. Inwestycja warta jest 200 mln dol. Prace w nowym zakładzie, dzięki któremu Viega poszerzy produkcję metalowych złączek do systemów sanitarnych i grzewczych na rynek północnoamerykański, mają ruszyć na początku 2025 r.

Ameryka Północna jest naszym najsilniejszym rynkiem zagranicznym. Podjęliśmy decyzję o budowie drugiej fabryki w USA, aby w przyszłości elastyczniej i szybciej reagować na rosnący popyt na nasze produkty.

Walter Viegener, Przewodniczący Komitetu Akcjonariuszy Grupy Viega.

Zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczna

Budowa drugiej fabryki w USA współgra z innymi inwestycjami i strategią Grupy. Budynek fabryki, ale także procesy produkcyjne będą całkowicie neutralne dla klimatu. Neutralność klimatyczna najpóźniej do 2035 roku – to cel, do którego Grupa Viega konsekwentnie dąży we wszystkich zakładach najpóźniej do 2035 roku.

Nowy projekt jest nie tylko kamieniem milowym w naszej ekspansji na rynku amerykańskim. Stanowi on również kluczowy element naszej strategii zrównoważonego rozwoju.

Anna Viegener, również Przewodnicząca Komitetu Akcjonariuszy

Warto przeczytać także:

Leave a Comment