Bosch Tronic Heat 3500: nowe elektryczne kotły grzewcze

Bosch Tronic Heat 3500: nowe elektryczne kotły grzewcze

Tronic Heat 3500 to nowa rodzina kotłów elektrycznych marki Bosch przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cała seria to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Z punktu widzenia użytkownika ważny jest także prosty montaż i zaawansowane sterowanie.

Bosch Tronic Heat 3500 – zadania

Tronic Heat 3500 stanowi rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych obiektów. Mogą pracować jako urządzenia samodzielnie zasilające układ centralnego ogrzewania i ewentualnie ciepłej wody użytkowej. Mogą również współpracować z innym źródłem ciepła (np. pompą ciepła czy kotłem na paliwo stałe). Pełnią wtedy funkcję urządzenia zabezpieczającego np. na wypadek awarii głównego źródła ciepła lub jego konserwacji. W przypadku kotłów na paliwa stałe mogą uruchamiać się wtedy, gdy w kotle zostanie zużyte całe paliwo i temperatura zasilania c.o. zacznie spadać. Zapewniają ciągłe utrzymanie komfortu cieplnego do czasu ponownego załadowania kotła. Mogą również pełnić funkcję szczytowego źródła ciepła np. w sytuacji, kiedy pompa ciepła nie jest dobrana (ze względów ekonomicznych) na skrajne parametry obliczeniowe i w przypadku ich wystąpienia moc samej pompy nie byłaby wystarczająca. Wtedy kocioł elektryczny dogrzeje wodę do odpowiedniej temperatury.

Przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest przy współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. Do podłączenia zasobnika potrzebny jest zestaw przyłączeniowy, stanowiący wyposażenie dodatkowe. Zestaw składa się z zaworu 3-drogowego, siłownika i dodatkowego czujnika NTC.

Uniwersalne, proste i bezpieczne

Kotły elektryczne Bosch Tronic Heat 3500 to bardzo łatwy sposób na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają podłączenia do sieci gazowej. Nie potrzebują także komina. Wystarczy podłączenie do sieci elektrycznej. Niewielkie wymiary i nowoczesny design dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji. Urządzenia charakteryzują się czystą i cichą pracą. Wbudowane styczniki są praktycznie bezgłośne, a urządzenie w trakcie pracy nie emituje żadnych spalin.

Tronic Heat 3500 to inwestycja, która daje oszczędności. Użytkownik ponosi jedynie koszt zakupu samego urządzenia i ewentualnie dodatkowych akcesoriów. Nie ponosi natomiast kosztów instalacji komina oraz wykonania przyłącza gazowego. Samo urządzenie, w porównaniu z innymi źródłami ciepła, jest relatywnie tanie. Przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną można korzystać z darmowego prądu. Zaawansowane sterowanie gwarantuje optymalne zużycie energii. Należy jednak pamiętać , że wybór sposobu ogrzewania powinien być poprzedzony analizą kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Pełna kontrola

Tronic Heat 3500 ma także zaawansowane możliwości sterowania. Można na przykład sterować pracą kotła w zależności od temperatury w pomieszczeniu korzystając z regulatora pokojowego. Po doposażeniu kotła w moduł EKR możliwe jest sterowanie pogodowe, które uzależnione jest od temperatury zewnętrznej. Optymalizacja pracy kotła to realne oszczędności przy zapewnieniu komfortu cieplnego.

Tronic Heat 3500 to również nowoczesny design charakterystyczny dla innych urządzeń grzewczych marki Bosch. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i najwyższej jakości wykonania istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na urządzenia do 5 lat.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment