Szkolenia Viega dla instalatorów – Warszawa i Gdańsk

Szkolenia Viega dla instalatorów - Warszawa i Gdańsk

Jesień 2022 to kolejny sezon, w którym odbywają się regularna szkolenia Viega dla instalatorów i uczniów szkół technicznych (a także projektantów i partnerów handlowych). Szkolenia obejmują montaż instalacji rurowych, a także technikę odprowadzania wody i zabudowę podtynkową. Viega umożliwia także stworzenie programu według potrzeb uczestników.

Odbiorcami szkoleń są przede wszystkim wykonawcy i projektanci instalacji zainteresowanych pogłębianiem i poszerzaniem wiedzy i najnowszych rozwiązaniach systemowych dostępnych na rynku. W warsztatach mogą też uczestniczyć uczniowie szkół technicznych z klas o profilu sanitarno-grzewczym. Uczestnicy mogą skorzystać ze szkoleń w dwóch centrach firmy. Oba centra zapewniają stanowisko montażowe i przestrzeń pokazową showroom z kompletną ekspozycją produktów. Do dyspozycji uczestników przygotowano także komfortową, nowoczesną salę szkoleniową.

  • Warszawskie Centrum Szkoleniowe mieści się w biurowcu Mokotów Plaza przy ul. Postępu 6.
  • W Gdańsku do dyspozycji uczestników jest nowy obiekt przy ul. Budowlanych 68 B, obok głównego biura firmy Viega.
Szkolenia Viega dla instalatorów - centrum szkoleniowe w Gdańsku
Centrum Szkoleniowe w Gdańsku wyposażone jest w showroom o powierzchni 123 m², gdzie można zobaczyć całą ofertę produktów Viega, dostępnych na polskim rynku

W naszym zawodzie trzeba być na czasie, więc staram się poszerzać wiedzę i poznawać nowe produkty dostępne na rynku, tak często jak to możliwe. Zainteresowały mnie na przykład rozwiązania firmy Viega w zakresie techniki zabudowy podtynkowej, pozwalające na montaż wielu elementów bez użycia narzędzi.

Krzysztof Nadzikiewicz, uczestnik jednego ze szkoleń firmy Viega

Szkolenia Viega dla instalatorów – teoria i praktyka

W części teoretycznej uczestnicy nie tylko poznają produkty firmy, ale też uczą się zagadnień bardziej przekrojowych. Omawiane są m.in., ochrona przeciwkorozyjna, dobór materiałów w instalacjach, higiena instalacji wody pitnej oraz dobre praktyki montażu szczelnych odpływów liniowych. Na ekspozycji udostępniono rozwiązania instalacyjne prezentujące produkty w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych sytuacji montażowych, m.in.:

  • stelaże podtynkowe Prevista oraz przyciski uruchamiające Visign;
  • odpływy prysznicowe Advantix Vario i Advantix Cleviva;
  • fragmenty instalacji w systemach zaprasowywanych – Profipress, Megapress, Sanpress Inox i Smartpress.

Część praktyczna polega m.in. na samodzielnym wykonywaniu połączeń zaprasowywanych przy użyciu zaciskarek na specjalnym stanowisku monterskim.

Mimo, że uczestnicy zazwyczaj mają wieloletnie doświadczenie w zawodzie, to często na zajęciach dowiadują się nowych dla nich rzeczy. Przykładem jest możliwość łączenia stali grubościennej przez zaprasowywanie, o której wielu wykonawców jeszcze nie słyszało.

Tomasz Pawlak, prowadzący warsztaty w centrum szkoleniowym Viega w Warszawie

Kontakty w sprawie szkoleń

  • Gdańsk: Łukasz Szypowski, tel. 58 662 49 98 lub Bohdan Goralski, tel. 58 662 49 93, e-mail: [email protected]
  • Warszawa: Emilia Tarka, tel. 22 331 91 08, e-mail: [email protected]
Szkolenia Viega dla instalatorów - samodzielne wykonywanie połączeń w technice zaprasowywania
Szkolenie dla instalatorów w Warszawie: uczestnicy własnoręcznie wykonują połączenia w technice zaprasowywania firmy Viega

.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment