Wygoda montażu – zaciskarki Pressgun od Viega

Wygoda montażu - zaciskarki Pressgun od Viega

Wykonywanie połączeń przy ograniczonej ilości miejsca to niemałe wyzwanie dla wykonawcy, w którym wspierają go dobre narzędzia. Zaciskarki Pressgun mają smukłą obudowę, mocowanie szczęk obracane nawet o 270° i małą masę. Dzięki temu ułatwiają pracę instalatora nawet w najtrudniejszych miejscach.

Viega oferuje zaciskarki zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wykonawcom maksymalnie wygodny montaż. Dotyczy to każdej sytuacji budowlanej – także wąskich szachtów, montażu nad głową czy tuż przy podłodze. Ergonomiczna konstrukcja ułatwia wygodny i pewny chwyt narzędzia. Obracane mocowanie szczęk i smukły kształt pozwalają bez większego wysiłku obsłużyć trudno dostępne miejsca i sprawnie wykonać połączenia zaciskane. Na rynku polskim dostępne są trzy modele zaciskarek.

Standardowy model zaciskarki Pressgun 6

Model o sile zacisku 32 kN. Sprawdzi się ona w przypadku wszystkich złączek zaprasowywanych Profipress, Sanpress, Sanpress Inox i Prestabo o średnicach od 12 do 108 mm. Dla systemów tworzywowych można wykonywać połączenia od 12 do 63 mm. Dla kształtek Megapress połączenia wykonywane są dla średnic od 3/8 do 2”.

Kompaktowy model Pressgun Picco 6

Mniejszy model o sile zacisku 24 kN sprawdza przy montażu mniejszych instalacji. Przeznaczony jest do złączek o średnicach od 12 do 35 mm (Profipress, Sanpress, Sanpress Inox, Prestabo), od 3/8 do 3/4” (Megapress) i od 12 do 40 mm (systemy z tworzywa sztucznego). Masa tego kompaktowego modelu wynosi tylko 2,6 kg. Ułatwia to montaż instalacji znajdujących się nad głową.

Smukłe zaciskarki Viega Pressgun zdecydowanie ułatwiają instalatorowi montaż w miejscach, takich jak wąskie szachty instalacyjne.
Na zdjęciu model Pressgun Picco 6.

Pressgun 6B – niezwykle wytrzymały

Ten model przeznaczono do pracy w trudnych warunkach pogodowych. Jest zasilany sieciowo, dzięki czemu nie dotyczy go spadek pojemności akumulatora w niskiej temperaturze. Dzięki masie zaledwie 3 kg i sile zacisku 32 kN proces zaprasowywania złączki trwa zaledwie 5 sekund. Szczęki zaciskowe pasują do wszystkich metalowych systemów firmy Viega w zakresie średnic od 12 do 108 mm, systemów z tworzyw sztucznych (od 12 do 63 mm) oraz złączek Megapress i Megapresss XL o wymiarach od 3/8 do 2”. Również w tym modelu zastosowano obracane (o 180°) mocowanie szczęk zaciskowych.

Ergonomiczna konstrukcja zaciskarek Viega Pressgun, niska masa i obracane mocowanie szczęk pozwalają wygodnie wykonywać połączenia przy samej podłodze, nad głową i w innych trudni dostępnych miejscach.
Na zdjęciach model Pressgun Picco 6 (lewe) i model Pressgun 6B (prawe).

Pressgun 6 i Pressgun Picco 6 zapewniają większą wydajność pracy (większą liczbę zaprasowań bez ładowania). Osiągnięto to dzięki akumulatorom 18 V o ulepszonej technologii ogniw. Pojemność tych ogniw jest o 25% większa niż w porównywalnych pod względem wielkości modelach poprzedniej generacji.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment