Viessmann Invisible. Domowy niewidoczny system energetyczny

Viessmann Invisible. Domowy niewidoczny system energetyczny

Viessmann Invisible to przełomowy, kompaktowy system ogrzewania i wentylacji. Umożliwia optymalne wykorzystanie cennej przestrzeni w domu i swobodną aranżację wnętrz budynku. W wąskiej, dyskretnej zabudowie mieści się nowoczesna, kompletna instalacja grzewczo-wentylacyjna. Urządzenia i elementy systemu ukrywa się za indywidualnie dobranymi panelami dekoracyjnymi – pozostają zatem niewidoczne.

Viessmann Invisible – kompaktowy system energetyczno-klimatyzacyjny – stanowi kompletną, a jednocześnie dyskretnie ukrytą instalację. Składa się ona z pompy ciepła powietrze/woda najnowszej generacji, modułu wentylacji z odzyskiem ciepła i wilgoci, zbiornika wody użytkowej oraz kompletnego osprzętu. Wszystkie urządzenia i elementy systemu pozostają niewidoczne, ukryte za indywidualnie dobranymi panelami dekoracyjnymi. Głębokość konstrukcyjna systemu wynosi zaledwie 27,5 cm. Co więcej, moduły można ustawiać w różnych wariantach – narożnikowo, rzędowo lub blokow. Umożliwia to optymalne wkomponowanie zabudowy w przestrzeń każdego pomieszczenia.

Komponenty systemu energetyczno-klimatyzacyjnego. Fot. Viessmann

Za oszczędne ogrzewanie budynku odpowiada nowoczesna pompa ciepła Vitocal 222-SI o współczynniku efektywności COP 5,0. To jedno z najcichszych urządzeń tego rodzaju na rynku. Dlatego jej jednostkę zewnętrzną można bez problemu zlokalizować na działce znajdującej się na gęsto zabudowanym obszarze lub w pobliżu granicy działki. Wszystko bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników czy sąsiadów!

Dzięki wstępnie skonfigurowanym komponentom All-in-One system Viessmann Invisible znajdzie wszechstronne zastosowanie w domach jednorodzinnych o powierzchni do 200 m2. Znacznie ułatwia proces ich projektowania oraz aranżacji pomieszczeń.

Viessmann Invisible to jednak nie tylko swoboda aranżacji i wysoka efektywność energetyczna. Uzupełniony o instalację fotowoltaiczną pozwoli również maksymalnie uniezależnić się od publicznych dostawców energii i wzrostu jej cen.

www.viessmann.pl

Warto przeczytać także:

Leave a Comment