Pompy EVOPLUS – niezawodne elektroniczne pompy cyrkulacyjne i obiegowe od DAB Pumps

Elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne z pełną automatyką i przyłączem MODBUS

Elektronicznie regulowana pompa bezdławnicowa w poprawnie zwymiarowanej instalacji stale zapewnia odpowiednią wydajność. Gwarantuje także niski poziom hałasu oraz zwiększony komfort eksploatacji i redukcję związanych z nią kosztów. DAB Pumps podpowiada, jak dobrać elektroniczne pompy EVOPLUS jako pompy cyrkulacyjne lub obiegowe do konkretnej instalacji w budynku mieszkalnym, komercyjnym czy użyteczności publicznej.

Elektroniczne pompy obiegowe EVOPLUS dla ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji (temperatura przetłaczana medium od -10°C do 110°C i maks. zawartości glikolu 30%) sprawdzą się w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Wyróżniają się szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych odpowiadającą za energooszczędną, cichą pracę. Prędkość obrotową pompy do rzeczywistego zapotrzebowania instalacji dopasowuje się dzięki silnikowi z magnesami trwałymi (PM). Innowacyjna hydraulika pozwala na połączenie wydajności i małych oporów przepływu urządzenia. Za trwałość pompy odpowiada powłoka kataforetyczna, dzięki której urządzenie odporne jest na warunki korozyjne. Wszechstronne możliwości regulacji i sterowania (w tym zdalnego) zapewnia dostępna w standardzie możliwość podłączenia pod protokół komunikacyjny MODBUS.

Niezawodne pompy obiegowe

Pompę można dopasować do zróżnicowanych wymagań pracy instalacji. Zakres wydajności wynosi od 2 do 75, 6 m3/h przy wysokości podnoszenia do 18 m. Zakresie temperatury przetłaczanego medium owynosi d -10°C do 110°C. Dostępne są urządzenia z przyłączami gwintowymi i kołnierzowymi, jako pojedyncze i podwójne. W wykonaniu podstawowym (pompy kołnierzowe pojedyncze) dostępne są dla przyłączy DN 32, DN 40, DN 50, DN 65 (PN 6 / PN 10 / PN 16) oraz DN 80 i DN 100 (PN 6) z czterema otworami. Na zapytanie dostępne są wersje specjalne DN 80, DN 100 PN 10 / PN 16 (8 otworów).

Do obsługi mniejszych instalacji przeznaczona jest pompa EVOPLUS small. Wyróżniają się zakresem wydajności od 2 do 12 m3/h przy wysokości podnoszenia do 11 m. Rozwiązanie to dostępne jest z przyłączami gwintowanymi 1 ½˝ i 2 ˝ oraz z przyłączami kołnierzowymi DN 32 i DN 40, PN 6 / PN 10 / PN 16 (wersja pojedyncza). Natomiast wersja podwójna dostępna z przyłączami kołnierzowymi DN 32 i DN 40, PN 6 / PN 10 / PN 16. Pompy EVOPLUS small wymagają zamontowania dodatkowego multifunkcyjnego modułu rozszerzającego.

Pompy cyrkulacyjne EVOPLUS SAN

Specjalnie dla instalacji ciepłej wody użytkowej, zarówno typu otwartego, jak i zamkniętego, powstały pompy EVOPLUS SAN. Odpowiadają za skuteczne i energooszczędne dostawy ciepłej wody użytkowej. Wyróżniają się specjalnym wykonaniem materiałowym. Korpus pompy wykonany jest z brązu, a silnika – z aluminium. Wirnik ze specjalnego technopolimeru osadzony jest na ceramicznym wale zamontowanym na tulejach grafitowych. Do wykonania płaszcz rotora, tulei stojana oraz kołnierza zamykającego zastosowano stal nierdzewną. Pierścień oporowy jest ceramiczny, natomiast pierścienie uszczelniające wykonano z etylenu propylenowego.

Elektroniczne pompy cyrkulacyjne EVOPLUS SAN zapewniają energooszczędność m.in. dzięki silnikom synchronicznym z magnesem trwałym. Cechują się także przygotowaniem do kontaktu z wodą pitną i spełnieniem najwyższych standardów przewidzianych dla urządzeń do instalacji wodnych. Świadczą o tym zarówno atest Państwowego Zakładu Higieny, jak i brytyjski certyfikat Water Regulations Approval Scheme.

Oznaczenia atestu PZH I CERTYFIKATU WRAS, które mają pompy Evoplus

Pompa EVOPLUS SAN dostępna jest w zakresie wydajności od 2 do 12 m3/h przy wysokości podnoszenia do 11 m. Występują natomiast w dwóch wersjach (pod względem średnic i rodzajów przyłącza):

  • z przyłączem kołnierzowym z czterema otworami – DN 32, DN 40, DN 50, DN 65, PN 6 / PN 10 / PN 16 oraz DN 80 i DN 100, PN 6;
  • z przyłączem przyłączem gwintowanym 1 ½” oraz z przyłączem kołnierzowym DN 32 i DN 40) – wersja EVOPLUS SMALL SAN

Uwaga! Pamiętaj także o zastosowaniu filtrów magnetycznych D.MAG! Filtry kompleksowo chronią i oczyszczają wszystkie elementy instalacji wraz z pompą przed zanieczyszczeniami magnetycznymi i niemagnetycznymi znajdującymi się wewnątrz instalacji!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment