Optymalizator mocy TIGO – nowość w ofercie BuyPV

Optymalizator mocy TIGO - nowość w ofercie BuyPV

Portfolio produktów firmy BuyPV powiększyło się o optymalizator mocy TIGO. Optymalizator mocy TIGO poprawia wydajność i osiągi modułów PV. Dzięki temu zapewnia inteligentną funkcjonalność na poziomie pojedynczego standardowego modułu PV. Produkty dostępne są już teraz na e-platformie sprzedażowej BuyPV.

Optymalizator mocy Tigo zwiększa wydajność, a także osiągi instalacji fotowoltaicznej. Zapewnia stały monitoring na poziomie standardowego modułu PV, wprowadzając inteligentną funkcjonalność. Istotne i zauważalne dla użytkownika zadanie optymalizatora to ochrona modułu przed spadkiem mocy wywołanym przez zacienienie. Dzięki optymalizatorowi pojedyncze panele PV pracują w swoim maksymalnym punkcie mocy. Moduł PV wytwarza zatem energię nawet wtedy, gdy jest zacieniony, bez spadku mocy instalacji. Zysk energetyczny może w ten sposób wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.

Optymalizator ma też inne funkcje. Stosując to rozwiązanie, klienci nie muszą martwić się o miejscowe zabrudzenia, hoty spoty, mikropęknięcia czy nierównomierne starzenie się paneli. Optymalizatory mocy minimalizują także skutki tych problemów – wydajność instalacji nie spada, nie występują straty w pozyskiwaniu energii. Tigo poprawia wydajność fotowoltaiki także w przypadku skomplikowanego dachu i zapewnia stały monitoring instalacji na poziomie modułu.

Optymalizator mocy Tigo i monitoring – najwyższa inteligencja instalacji PV

W ofercie BuyPV dostępny jest moduł Cloud Connect Advanced (CCA), który jest jednym z najmniejszych rejestratorów danych na rynku. W połączeniu z Tigo Access Point (TAP) pozwala na biżące monitorowanie modułów w chmurze dzięki oprogramowaniu Tigo Smart Monitoring. Firma Tigo zapewnia 25 lat gwarancji na optymalizator i 5 lat gwarancji na punkt dostępowy Tigo Access Point oraz zestaw Cloud Connect Kit.

Dlaczego warto wybrać optymalizator mocy Tigo?

Amerykańska firma Tigo to jeden z najpopularniejszych producentów optymalizatorów na świecie. Rozwiązania od Tigo są proste, elastyczne i dostosowane do konkretnego przypadku. Mogą współpracować z dowolnym falownikiem lub regulatorem ładowania. Ich technologia optymalizacji działa niezależnie od inwerterów w układzie PV. Oznacza to, że w razie potrzeby można zoptymalizować każdy panel.

Łatwa dostępność optymalizatora

Produkty marki TIGO są dostępne w BuyPV od ręki w ilościach hurtowych. Wybieraj sprawdzone rozwiązania i zaufaj profesjonalistom! Zamów bezpośrednio lub poprzez platformę e-sklepu: www.buypv.eu.

Poznaj BuyPV!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment