Rozwiązania do prysznica typu walk-in

Rozwiązania do prysznica typu walk-in

Na kabinę prysznicową typu walk-in chętnie decydują się nie tylko zwolennicy nowoczesnego minimalizmu. Natrysk walk-in cechuje się wygodą, bezpieczeństwem i higieną. Kabiny takie docenią zwłaszcza osoby starsze i z niepełnosprawnościami, a także rodzice małych dzieci.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Geberit


Prysznic typu walk-in to otwarta kabina prysznicowa, która składa się z prostych, gładkich tafli szkła. Rozwiązanie takie można łatwo zaaranżować w przestrzeni każdej łazienki. Szczególnie zaś sprawdzi się w łazienkach, gdzie istnieje potrzeba lub chęć zainstalowania minimalistycznego prysznica. Do tego rodzaju pryszniców dedykowane są także brodziki marek Geberit i Koło. Niektóre z nich można także docinać, co pozwala idealnie dopasować je do konkretnego wnętrza.

Rozwiązania do prysznica typu walk-in - brodzik Geberit Sestra
Brodzik Geberit Sestra w kabinie prysznicowej typu walk-in. Fot. Geberit

Kabiny walk-in dla różnych użytkowników

Brodziki dobrej jakości, wyposażone w powłokę antypoślizgową, stanowią rozwiązanie bezpieczne i komfortowe dla różnych grup użytkowników. Mowa tu przede wszystkim o osobach starszych i z niepełnosprawnościami. Dotyczy to także osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Prysznic typu walk-in może sprawdzić się także przy kąpieli małego dziecka. Pomaga w tym wstawienie do kabiny odpowiedniego krzesełka.

Warto wspomnieć o praktycznym rozwiązaniu, jakim jest wykonanie siedziska pozwalającego na komfortowe użytkowanie prysznica przez osoby starsze lub z ograniczoną motoryką. Może to być dodatkowym atutem także dla kobiecej wygody jako podest umożliwiający oparcie nogi przy depilacji lub balsamowaniu.

Ewa Czopko, architekt wnętrz z pracowni Decoroom

Wygoda aranżacji

Możliwości aranżacyjne i utrzymanie wysokiej higieny zapewniają ultrapłaskie brodziki prysznicowe, dające możliwość zlicowania z podłogą.

Zastosowanie tego rozwiązania redukuje ilość fug w łazience, szczególnie w tak problematycznym miejscu jak prysznic. Pozwala to uniknąć nieestetycznego brudzenia fug oraz osadzania się kamienia w przestrzeniach międzypłytkowych.

Ewa Czopko, architekt wnętrz Decoroom

Wśród produktów marki Geberit warto wskazać np. Geberit Sestra. Wykonano go z trwałej żywicy kamiennej pokrytej żelkotową podłogą odporną na uszkodzenia i zarysowania. Dzięki teksturowaniu, powierzchnia brodzika ma właściwości antypoślizgowe klasy C. Oprócz wysokich walorów estetycznych i bezpieczeństwa, brodzik Geberit Sestra gwarantuje optymalną higienę. Zawdzięcza to wpustowi biegnącemu wzdłuż brodzika zapobiegającemu gromadzeniu się brudu. Z podobnego materiału wykonano brodzik Geberit Olona. Powłokę wykonano tak, by matowa powierzchnia była ciepła, gładka i miła w dotyku, ale też odporna na zarysowania i urządzenia. Powierzchnię akrylową ma brodzik Koło Nemea. Ta elegancja powierzchnia występuje w wersji matowej (właściwości poślizgowe klasy A) lub lekko błyszczącej.

Odpływy do prysznica walk-in

Istotnym elementem brodzika jest odpowiedni odpływ. Odpływ liniowy Geberit CleanLine wyróżnia się dużą łatwością utrzymania w czystości – jest tak skonstruowany, by nie gromadził się w nim brud. Odpływ ten dostępny jest w kilku modelach i długościach. Dodatkowo można je dowolnie przycinać, co ułatwia ich montaż w niemal każdej kabinie prysznicowej. Bardzo eleganckim rozwiązaniem jest odpływ ścienny. Cechuje się elegancją i przełamuje konwencjonalne podejście. W ramę pokrywy można wkleić własny materiał, np. płytki zastosowane do wykończenia ściany.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment