Dzieje się w branży [19.02.2024]

Ceny gazu 2023 i jego przyszłość. Dzieje się w branży [przegląd 12.12.2022]

Dzieje się w branży instalacji sanitarnych, HVAC i OZE. grupa kapitałowa Ferro powiększa się, BayWa zaprasza na eventy związane z branżą PV i magazynów energii, a Geberit świętuje 150-lecie istnienia. Nadchodzą także ciekawe wydarzenia targowe.

150 lat Geberit

150 lat temu, w 1847 roku, młody rzemieślnik szwajcarski Albert Gebert otworzył w Rapperswil niewielki zakład blacharski. Pracowitość i smykałka do interesów pozwoliły mu jeszcze przed 1900 rookiem kupić nową posiadłość – w wybudowanym na niej warsztacie w 1905 roku powstała pierwsza spłuczka wyprodukowana w Szwajcarii. Spłuczkę wykonano z drewna, zabezpieczono wewnątrz w ołowianą blachą, a także wyposażono w spustowy zawór z metalu.

Do połowy 20. wieku firma produkowała odpływy i złączki z metalu. Heinrich i Klaus Gebertowie (przedstawiciele już trzeciego pokolenia rodzinnego biznesu), zaryzykowali i zastąpili odlewanie elementów z metalu zastąpić przetwórstwem tworzyw sztucznych. Był to olbrzymi impuls do dalszego rozwoju firmy. W 1956 roku wprowadzono także zupełnie nie znaną wówczas na rynku usługę – doradztwo techniczne. Kolejne lata przyniosły dalsze innowacje, na przykład w 1978 roku powstała pierwsza deska myjąca z natryskiem i regulacją strumienia. W Polsce Geberit pojawił się w w 1995 roku (jako spółka dystrybucyjna).

Zapraszamy również do poznania pełnej historii firmy na dedykowanej stronie www.geberit150.com oraz do śledzenia mediów społecznościowych firmy. Z okazji 150-lecia czekają bowiem liczne wydarzenia i niespodzianki!

Termet przejmuje firmę Tester

28 grudnia 2023 produkująca urządzenia grzewcze firma TERMET S.A. oficjalnie przejęła firmę „TESTER” Sp. z o.o. TESTER to kompetentny zespół inżynierów projektujących elektroniczne układy automatyki i sterowania. Ich praca przekłada się m. in. na . produkcję zaawansowanych układów sterujących do urządzeń grzewczych marki Termet. Dzięki wzmocnieniu zespołu Termet, znacznie zwiększyły się nie tylko kompetencje w zakresie projektowanie i produkowania systemów automatyki. Wzmocniono także potencjał rozwoju rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Urządzenia wyposażone w nowocześnie pojmowany system sterowania będą zbierać i analizować dane, samodzielnie wykorzystując je do rozpoznania i minimalizacji błędów.

Zdecydowanie jest to kierunek, w którym powinniśmy podążać, mając na uwadze rozwój układów hybrydowych, których działanie powinno opierać się na algorytmach, które same będą decydować choćby o wyborze źródła ciepła w odniesieniu do warunków atmosferycznych oraz cen mediów, tak aby nasze rozwiązanie zawsze było optymalne pod względem komfortu, wydajności i oszczędności.

Żaneta Lisowska, Group Category Manager Heating Ferro Grouop/ Termet S.A.

PV Power Days – spotkania z firmą BayWa r.e.

BayWa r.e. zaprasza na PV Power Days – wydarzenia pełne mocy⚡. Cykl rozpoczyna się 1 marca 2024 r. spotkaniem z firmami LONGi Solar, novotegra, Huawei Polska i EIDOS sp z o.o. (doradztwo energetyczne) w krakowskim hotelu Sheraton (ul. Powiśle 7). W godz. 9.00-15.00 w planie są spotkania z ekspertami ( w tym prelekcja gościa specjalnego), prezentacje, warsztaty praktyczne oraz networking i poczęstunek. Będzie mowa o rozwiązaniach i urządzeniach, ale też o ważnych dla fachowców aspektach sytuacji na rynku PV i magazynów energii. Rejestracja jest bezpłatna – a ponieważ obowiązuje limit miejsc, zachęcamy do szybkiego zapisu 🙂

Dzieje się w branży – nadchodzą targi instalacyjne

Warto przeczytać także:

Leave a Comment