Cicha praca kotła – Termet przedstawia ECOCONDENS NEX

Cicha praca kotła - Termet przedstawia Ecocondens Nex

Nowa generacja kotłów kondensacyjnych to urządzenia nie tylko przyjazne dla środowiska i użytkownika. Ważnym wyróżnikiem nowoczesności jest cicha praca kotła. W przypadku kotła kondensacyjnego ECOCONDENS NEX firmy Termet urządzenie pracuje ciszej niż lodówka domowa.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Schiessl Polska


Termet, polska firma stojąca za kotłem ECOCONDENS NEX, postrzega hałas w otoczeniu człowieka jako jeden z poważniejszych problemów cywilizacyjnych. Dlatego nowa propozycja firma ma pomóc w ochronie przed ekspozycją na hałas. Natężenie dźwięków emitowanych przez urządzenie nie przekracza 37 dB. Dzięki temu kocioł jest mniej słyszalny niż… nowoczesna lodówka domowa

Cicha praca kotła idzie w parze z ekonomią

Wysoka sprawność i szeroki zakres modulacji mocy (12% – 100%) decydują o tym, że nowy kocioł efektywnie dopasowuje się do bieżącego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu zużywa możliwie mało paliwa, co przekłada się zarówno na mniejsze obciążenie dla środowiska, jak i na bardziej ekonomiczną pracę. Dla tego celu ważna jest optymalizacja procesu spalania. Zapewnia to palnik CERAMAT – rozwiązanie najnowszej generacji wykonane z włókna ceramicznego. W kotle zastosowano także nowoczesny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Takie wykonanie materiałowe gwarantuje odporność na korozję oraz mniejszą podatność na zakamienienie. Oznacza to nie tylko utrzymanie wyjściowej sprawności urządzenia przez długi okres pracy, ale także jego niezawodność. Do wysokiej sprawności kotła ECOCONDENS NEX przyczynia się także pompa obiegowa o wysokiej efektywności.

Łatwość użytkowania

Kocioł ECOCONDENS NEX można dostosować do różnych potrzeb użytkowników. Po pierwsze, może być zarówno jedno-, jak i dwufunkcyjny. po drugie, daje duże możliwości sterowania. Elektronicznie modulowany wentylator zapewnia podatność na regulację, zaś interfejs LIN umożliwia podłączenie Systemu Termet Comfort do zdalnego sterowania. Kocioł może też współpracać z innymi urządzeniami: pompami ciepła powietrze/woda oraz zasobnikami c.w.u poprzez wbudowany zawór trójdrożny, a także z modułami wielostrefowymi do urządzeń grzewczych.

Ciepło przyszłości

ECOCONDENS NEX już dziś wyróżnia się klasą energetyczną A oraz najwyższą, szóstą klasę NOx (emisji tlenków azotu). Jest także przygotowany na przyszłość, ponieważ jest dostosowany do spalania gazu z dodatkiem 20% wodoru. Kocioł zasilany taką mieszanką powoduje jeszcze niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. A obniżenie śladu węglowego, w tym emisji zanieczyszczeń przez produkowane urządzenia, jest priorytetem producenta.

Więcej informacji o urządzeniach firmy Termet

Warto przeczytać także:

Leave a Comment