Czerpnia, kocioł, rooftop [nowości ogrzewanie i wentylacja]

Czerpnia, kocioł, rooftop [nowości ogrzewanie i wentylacja]

Wśród nowości ogrzewanie i wentylacja znalazły się czerpnia ścienna o dużej średnicy, bardzo cichy kocioł gazowy, a także rooftop na czynnik chłodniczy o niskim GWP. Dzięki tym rozwiązaniom można zaprojektować i wykonać instalacje grzewcze i wentylacyjne dopasowane do różnych potrzeb.

Czerpnia o dużej średnicy Ø 250 mm

Ventia wprowadziła do oferty czerpnię/wyrzutnię ścienną VLBV o unikatowej na rynku średnicy Ød 250 mm. Czerpnia wykonana jest ze stali chromowo-niklowej, co wpływa także na odporność na korozję. Dzięki okapnikowi przeciwdeszczowemu i siatce na wlocie powietrza odporna jest na oddziaływanie środowiska i grubszych zanieczyszczeń. Czerpnia sprzedawana jest jako kompletny zestaw do montażu.

Nowości wentylacja - czerpnia ścienna o dużej średnicy
Czerpnia ścienna VLBL o średnicy Ød 250 mm. Fot. i rys. Ventia

Poznaj więcej szczegółów technicznych czerpni VLBV

Bardzo cichy kocioł gazowy

Termet wprowadził do oferty ultracichy gazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS NEX. Natężenie dźwięków pochodzących od urządzenia nie jest wyższe od hałasu lodówki – nie przekracza 37 dB. Za wysoką sprawność i szeroki zakres modulacji odpowiadają m.in. palnik z włókna ceramicznego CERAMAT, nowoczesny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, odporny na korozję i zakamienienie, a także wysokoefektywna pompa obiegowa. Kocioł cechuje klasa efektywności energetycznej A oraz najwyższa, szósta klasa NOx. ECOCONDENS NEXprzystosowano spalania gazu z dodatkiem 20% wodoru. Urządzenie dostępne jest w wersji dwu- i jednofunkcyjnej, może też współpracować z innymi urządzeniami. Wśród nich znajdują się pompy ciepła powietrze/woda, a także zasobniki c.w.u oraz moduły wielostrefowe do urządzeń grzewczych.

Nowości ogrzewanie - ultracichy gazowy kocioł kondensacyjny
ECOCONDENS NEX – kocioł o natężeniu dźwięku 37 dB. Fot. Termet

Nowości ogrzewanie i chłodzenie rooftopem na czynnik R454B

Thermocold wprowadził do oferty nowy rooftop. Airtop to pompa ciepła powietrze-powietrze typu Plug&Play w wykonaniu zewnętrznym. Dostępne wielkości to wersje o mocy od 16 kW do 39 kW (tryb chłodzenia) i od 14 kW do 36 kW (tryb grzania). Rozwiązanie przeznaczono głównie dla małych i średnich obiektów komercyjnych, a także przemysłowych. Przyszłościowy charakter (zgodność z obecną i przyszłą legislacją F-gazową) zapewnia czynnik chłodniczy R454B (GWP = 466). Za sprawność i efektywność energetyczną odpowiadają sprężarki scroll. Wentylatory o zmiennej prędkości obrotowej pozwalają dostosować przepływ powietrza do potrzeb. Airtop oferuje także chłodzenie swobodne (free cooling) oraz odzysk energii cieplnej z wywiewanego powietrza.

Nowości ogrzewanie i chłodzenie - rooftop na czynnik chłodniczy R454A
Rooftop z czynnikiem chłodniczym R454B (GWP = 466). Fot. Thermocold

Warto przeczytać także:

Leave a Comment