Grzałka, odpływ liniowy i obcinak do rur [nowości wod-kan]

Grzałka, odpływ liniowy i obcinak do rur [nowości wod-kan]

Nowości wod-kan pozwalają na szybkie i wygodne prace instalacyjne oraz dają nowe możliwości montażowe. Grzałka smart do bojlera umożliwia jego pracę w kilku trybach. Elegancki odpływ liniowy można dopasować do różnych wnętrz i ich możliwości. Praktyczny, kompaktowy i lekki obcinak do rur z tworzyw sztucznych przyspiesza prace instalacyjne i poprawia ich precyzję.

Rothenberger zaproponował lekki, kompaktowy i bardzo wydajny obcinak do rur ROCUT Plastic Pro. Narzędzie to stosuje się do cięcia rur PE, PP i PVC, np. do skracania syfonów i rur. Występuje w trzech wielkościach: 15-22 mm, 32-40 mm i 40-50 mm, zapewniając idealne cięcie w zaledwie kilka obrotów. Dzięki antypoślizgowej powierzchni, ostremu ostrzu i mechanizmowi blokującemu zapewnia bezpieczne i precyzyjne cięcie bez wysiłku, za pomocą zaledwie kilku obrotów. Każdy obcinak pasuje do dwóch różnych średnic rur.

Nowości wod-kan - obcinak do rur plastikowych
Kompaktowy obcinak do rur z tworzyw sztucznych. Fot. Rothenberger

Odpływ prysznicowy Linearis Infinity – nowość KESSEL

Odpływ prysznicowy Linearis Infitnity firmy KESSEL o nowoczesnym wzornictwie wyróżnia się mała wysokością zabudowy oraz łatwym montażem i możliwością regulacji długości. Wysokość zabudowy wynosi zaledwie 60 mm – przy nadpiętrzeniu 20 mm zapewnia on przepustowość na poziomie 0,5 l/s. Natomiast wariant o wysokości zabudowy 90 mm przy takim samym nadpiętrzeniu zapewnia nawet do 0,8 l/s.

Pokrywę nowego odpływu wykonano jest ze stali szlachetnej V4A. Gwarantuje to wysoką trwałość oraz odporność na korozję. Istnieją wersje z pokrywą ze stali szczotkowanej w trzech kolorach: brąz, mosiądz i czerń. Sześć różnych długości (od 800 do 1600 mm) i cechuje się dużą modyfikowalnością. Kanał rynnowy można też dowolnie skracać z każdej ze stron. Można dostosować go do każdego rodzaju płytek. Nasada przesuwa się w dwóch płaszczyznach. System łączników prostych i kątowych umożliwia montaż także w trzech zakresach kątów – 30°, 45° i 90°. Nadaje się też do montażu bezpośrednio przy ścianach. Jest od razu gotowy do montażu, nie wymaga także dodatkowego osprzętu.

Odpływy cechują się dobrą akustyką – automatycznie tłumią drgania i minimalizują dźwięki dobiegające z kanalizacji. Wyposażone są także w fabrycznie zamontowany kołnierz zaciskowy z matą hydroizolacyjną. Dzięki temu cechują się wodoszczelnością według wymagań klasy W3-I normy DIN 18534. W korpusie odpływu znajduje się (opcjonalnie lub w zestawie) syfon Megastop zapobiegający nieprzyjemnym zapachom.

Nowości wod-kan: długi elegancki odpływ prysznicowy
Odpływ prysznicowy Linearis Infinity. Fot. KESSEL

Wśród nowości wod-kan jest także grzałka DELFIN GR Smart

DELFIN GR Smart to jednofazowa grzałka do bojlerów i zbiorników wody, dostępna na kryzach 5/4” i 6/4”. Dostępne moce to 1,5 kW, 2 kW i 3 kW. Dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej można stosować także w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Ma ona elektroniczny termostat, dający szerokie możliwości sterowania temperaturą wody w zbiorniku i jej programowania. Wyświetlacz LED wraz z intuicyjnym menu umożliwiają łatwe sterowanie. Grzałkę można podłaczyć do sieci WiFi i do aplikacji mobilnej, co umożliwia zdalne zarządzanie ogrzawaniem z dowolnego miejsca.

Grzałka ma sześć trybów pracy, m.in. Manualny (ręczny nastaw temperatury wody w zakresie 5-75°C) i Eco utrzymujący stałą temperaturę wody 55°C. W trybie Smart termostat zapisuje sposób zużycia gorącej wody i optymalizuje zużycie prądu, zaś Timer pozwala na dzienne lub tygodniowe programowanie temperatury w trybie dziennym oraz tygodniowym. Funkcja Poza Domem utrzymuje minimalną temperaturę 10°C. Turbo (boost) zapewnia szybkie grzanie programowane na określony czas. W tle mogą działać też funkcje: antyzamrożeniowe, antyLegionella i sygnalizacja błędów na wyświetlaczu.

Nowości wod-kan - grzałka smart do bojlera
Grzałka do bojlera DELFIN GR Smart. Fot. Delfin

Warto przeczytać także:

Leave a Comment