Odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent

Odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent

Odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent firmy Taconova stanowią proste rozwiązanie problemu zapowietrzonych grzejników. Sprawdzone i niedrogie rozwiązanie pozwala nie tylko zapobiegać obniżeniu efektywności pracy ogrzewania grzejnikowego, ale także ograniczyć ryzyko korozji związanej z obecnością powietrza w grzejnikach.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Taconova


Zapowietrzone grzejniki pracują na większych obrotach, a jednocześnie wytwarzają niewystarczającą ilość ciepła. Wynikiem jest nie tylko mniejszy komfort użytkowników (niższa temperatura w pomieszczeniach, nieprzyjemne odgłosy – bulgotanie, gwizdy, szumy), ale też niższa efektywność systemu i większe zużycie energii. Powietrze w wodnej instalacji grzewczej przyczynia się do korozji instalacji, co może spowodować nawet perforację jej elementów. Skutecznym rozwiązaniem są sprawdzone i niedrogie automatyczne odpowietrzniki TacoVent Vent.

Odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent – montaż bez użycia narzędzi

Kiedy pojawią się sygnały wskazujące na zapowietrzenie grzejnika, należy go niezwłocznie odpowietrzyć. Nie każdy użytkownik jednak to potrafi. Dlatego warto zamontować odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent. Niezawodnie usuwają one niepożądane powietrze z instalacji grzewczych. Zwiększają w ten sposób sprawność systemu i tym samym obniżają koszty eksploatacyjne. Łatwo zamontować odpowietrzniki automatyczne w miejscu wcześniejszych zwykłych odpowietrzników, bez użycia narzędzi.

Odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent
Odpowietrznik automatyczny TacoVent Vent dostępny jest w średnicach 1⁄ 8″ – 3⁄ 8″ (na zdjęciu powyżej) oraz w wersji ½” z samouszczelniającym o-ringiem i obracanym wylotem powietrza i wody (zdjęcie główne artykułu). Źródło: Taconova

Zasada działania

Automatyczne działanie odpowietrznika polega na wykorzystaniu własności pęcznienia (pod wpływem wody) podkładek zamontowanych we wkładce. W stanie suchym podkładki te pozwalają usunąć na zewnątrz powietrze i gaz z systemu. Wypływ wody jest niemożliwy ze względu na natychmiastowe pęcznienie podkładek. Ręcznego, szybkiego odpowietrzania dokonujemy przez poluzowanie pokrętła, co umożliwia wyprowadzenie powietrza i gazu z instalacji. Woda grzewcza nie może zawierać chemicznych dodatków. Dzięki wbudowanemu zaworowi stopowemu można bez problemu wymienić wkładkę odpowietrznika (łącznie z uszczelnieniem i podkładkami pęczniejącymi). Przy pierwszym uruchomieniu instalacji, dopóki podkładki pęczniejące są jeszcze suche, może wydostawać się kilka kropli wody. Zjawisko to nie występuje już podczas eksploatacji systemu.

Odpowietrzniki automatyczne TacoVent Vent
Działanie automatycznego odpowietrznika TacoVent Vent polega na wykorzystaniu właściwości pęcznienia (pod wpływem wody) podkładek zamontowanych we wkładce. W stanie suchym podkładki te pozwalają usunąć na zewnątrz powietrze i gaz z systemu. Wypływ wody jest niemożliwy ze względu na natychmiastowe pęcznienie podkładek. Źródło: Taconova

Komfort i bezpieczeństwo

Uniwersalne zawory TacoVent Vent nadają się do stosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, hotelach czy budynkach przemysłowych. Skutecznie odpowietrzają grzejniki, wymienniki rurowe, rurociągi, kotły, zbiorniki, jak również rozdzielacze ogrzewania podłogowego. Samoczynna funkcja automatycznego odpowietrzania zwiększa bezpieczeństwo użytkowania (ograniczenie procesu korozji) oraz podwyższa komfort eksploatacji (likwiduje szumy i hałas wywoływane przez powietrze). Odpowietrznik posiada dodatkową funkcję szybkiego i bardzo wydajnego, ręcznego odpowietrzania, umożliwiającą szybkie napełnianie instalacji.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment