Wyjątkowe wzornictwo Geberit z włoskim projektantem Antonio Citterio

Wyjątkowe wzornictwo Geberit z włoskim projektantem Antonio Citterio

Antonio Citterio, światowej sławy projektant i architekt włoski, wspólnie z firmą Geberit stworzył serię łazienek premium, która łączą w sobie niezwykłe kształty z materiałami najwyższej jakości. Seria o nazwie Geberit Citterio wyróżnia się eleganckimi kształtami, nawiązującymi wręcz do wczesnego włoskiego renesansu.

Ceramikę Geberit zaprojektowaną przez Antonio Citterio cechuje unikatowe wzornictwo – czyli nietypowe kształty i wyjątkowe materiały. W kolekcji są dostępne dwa modele umywalek nablatowych – jeden w formie misy o miękkiej linii, natomiast drugi z zewnątrz prosty, geometryczny, z szerokimi rantami. Niewidoczne przelewy i zintegrowane, ceramiczne osłony odpływów dodają im elegancji.

Geberit Antonio Citterio

Powierzchnia umywalek jest wyjątkowo gładka, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Oba modele wspaniale wpisują się w nowoczesne wnętrza – zamysłem projektanta było stworzenie ponadczasowych, eleganckich elementów wyposażenia łazienki o oryginalnych formach. Projektant współpracował także z firmą KOŁO – w efekcie powstała subtelna, minimalistyczna kolekcja KOŁO EGO.

Wyjątkowe wzornictwo Geberit z włoskim projektantem Antonio Citterio

Antonio Citterio jest włoskim projektantem z wykształceniem architektonicznym (Politechnika Mediolańska). Dzięki technicznemu wykształceniu dobrze widzi, jak przedmiot wpisuje się w swoje najbliższe otoczenie. Pomysłowe, a także proste formy są rozpoznawalne i cenione przez miłośników eleganckiego projektu. Jego firma założona w 2020 roku działa międzynarodowo, osiągając wysokie obroty i zenit popularności.

Antonio Citterio porównuje proces projektowania do przygotowywania talerza pysznego spaghetti z sosem pomidorowym. Klucz do tego sukcesu stanowi odpowiednie dobranie składników. Materiały najwyższej jakości są podstawą. Nic nie jest przypadkowe – widząc przedmiot człowiek powinien bez wahania wiedzieć, jakie jest jego zastosowanie. Dlatego styl projektanta charakteryzuje dyskrecja i prostota połączona z technicznym podejściem do projektowania – proste wzornictwo wykorzystujące wyrafinowane technicznie rozwiązania.

Poznaj także tegoroczne nowości firmy Geberit.

Dowiedz się, co dyrektor Adam Pilich mówi o swoim podejściu do wypuszczanych na rynek produktów Geberit.

Poznaj projekt „Łazienka KOŁO szlaku„, czyli ciekawą inicjatywę firmy KOŁO.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment