Kontrola zapachów w łazience. DuoFresh – nowość Geberit

Kontrola zapachów w łazience. DuoFresh - nowość Geberit

Jak za pomocą rozwiązań instalacyjnych – zamiast stosowania substancji zapachowych czy odświeżaczy powietrza – zadbać o świeżość w toalecie? Firma Geberit zaproponowała urządzenie DuoFresh do montażu w spłuczce.

Odświeżacze powietrza zwykle jedynie maskują przykre zapachy, a także mogą powodować problemy z oddychaniem lub kaszel u alergików. Stąd w ofercie firmy Geberit pojawiła się propozycja technologii pochłaniania zapachów. Urządzenie DuoFresh odciąga nieprzyjemny zapach wprost z miski WC, a następnie przepuszcza je przez filtr ceramiczny. Dzięki temu wtłacza oczyszczone już powietrze z powrotem do łazienki. DuoFresh jest niewidoczny i łatwy w montażu. Można je zainstalować w każdej spłuczce Geberit Sigma, wyposażonej w przycisk mechaniczny. Dzięki pojemnikowi na kostki odświeżające, można wybrać aromat najbardziej odpowiadający potrzebom oraz gustom. Dodatkowo, urządzenie włącza się samoistnie podczas użytkowania toalety oraz jest wyposażone w naprowadzające światła LED, szczególnie pomocne w nocy.

Urządzenie, które jest połączone ze stelażem podtynkowym Geberit, jest rekomendowane przede wszystkim w pomieszczeniach o ograniczonej wentylacji, lecz sprawdza się we wszystkich łazienkach. To świetny wybór dla osób ceniących proste, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.

Kontrola zapachów w łazience. DuoFresh - nowość Geberit

Węch jest jednym z niedocenianych zmysłów, korzystamy z niego mniej świadomie, niż ze wzroku, słuchu czy dotyku. Ludzki nos rozpoznaje mnóstwo zapachów, które wywołują w nas sentyment, co może wprowadzić nas w dobry nastrój. Analogicznie, brzydki zapach może wywołać nieprzyjemne skojarzenia. Doskonale widać to we wnętrzach. Jeśli w nawet najpiękniej zaprojektowanej i czystej toalecie zapach będzie nie do zniesienia, odbierzemy przestrzeń jako brudną, niehigieniczną, nieprzyjemną. Dlatego warto stawiać na rozwiązania, które nie tylko tuszują brzydkie zapachy, ale również je eliminują – tłumaczy arch. Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAStudio, i ambasador marki Geberit.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment