Produkty polskich firm na ISH [przeboje i nowości ISH 2023]

Produkty polskich firm na ISH- nowe, ciekawe, unikatowe [nowości ISH 2023]

Targi ISH 2023, które odbyły się w dniach 13-17 marca we Frankfrucie, gościły liczną grupę polskich wystawców. Na ich stoiskach można było obejrzeć zarówno absolutne nowości, jak i wyroby już ugruntowane w ofercie, ale unikatowe i budzące ogromne zainteresowanie zwiedzających. Zapraszamy do sprawdzenia, na jakie produkty i rozwiązania zwracali uwagę zwiedzający z różnych krajów na stoiskach polskich firm.

Premiera ISH 2023 – ekonomiczna kurtyna powietrzna od Sonniger

Dziś rozwiązań, które zapewnią efektywną pracę przy niskich nakładach inwestycyjnych, poszukują odbiorcy niemal ze wszystkich krajów. Na stoisku Sonniger międzynarodowym zainteresowaniem cieszyła się ekonomiczna kurtyna powietrzna Guard One typu plug&play. Rozwiązanie, skierowane do mniejszych odbiorców komercyjnych (zasięg wynosi 2,7 m), „odchudzono” np. z funkcji sterowania, stawiając na zachowanie wysokiej jakości wykonania i prostotę. Montaż kurtyny maksymalnie uproszczono dzięki zasilaniu jednofazowemu i gotowości do instalacji (Plug&Play). Urządzenie jest trwałe i i ciche, zapewniając nie tylko oszczędności przy zakupie, ale także komfort i optymalizację kosztów podczas pracy. Obecnie dostępna jest kurtyna zimna, w planach są także urządzenia z nagrzewnicą.

Nowości ISH 2023 - kurtyna Guard One Sonninger
Kurtyna powietrzna Guard One od Sonninger na targach ISH 2023. Fot. redakcja SI

Wszechstronny rekuperator od Galmet

Na stoisku Galmet przyciągało uwagę widoczne dzięki „targowej” obudowie z przezroczystego tworzywa wnętrze nowego rekuperatora Zephyr. Bardzo dobre parametry i rozwiązania techniczne (np. odzysk energii do 95%, system anti-freeze wymiennika, by-pass sterowany przepustnicą) uzupełniają innowacje technologiczne usprawniające montaż, serwis i obsługę. Tozwiązanie InstalSilent – czyli lokalizacja wentylatorów od strony czerpni i wyrzutni – wycisza instalację wewnętrzną. Obudowę wykonano w technologii MaxiWarm – jednolita grubość ścianek i doskonała izolacyjność akustyczna i cieplna przełożyła się na brak mostków termicznych w obudowie. Dzięki temu rekuperator Zephyr można montować także w pomieszczeniu nieogrzewanym! Zastosowanie dwóch tac ociekowych umożliwia instalację praktycznie w dowolnej pozycji montażowej (w pionie lub w poziomie, na ścianie, a a także bezpośrednio pod sufitem lub na podłodze). Wymianę filtrów ułatwia innowacyjna kaseta filtracyjna z wymiennymi wkładami wielokrotnego użytku. Dzięki temu można np. wymieniać filtr zgrubny częściej niż dokładny.

Nowości ISH 2023 - rekuperator Zephyr Galmet
Rekuperator Zephyr od Galmet na targach ISH 2023. Fot. redakcja SI

Puszki rozprężne do rekuperacji z EPP od Alnor

Na stoisku Alnor szczególną uwagę zwiedzających zwracał unikatowy w Europie produkt do zastosowań w rekuperacji. Chodzi o rozwiązanie, na które nikt wcześniej nie wpadł – puszki rozprężne wykonane z polipropylenu ekspandowanego (EPP) o grubości ścianek od 8 do 31 mm. Mają one, ze względu na właściwości materiału, szereg dobrych własności użytkowych. Są lekkie przy jednocześnie dużej sztywności. Zapewniają izolacyjność cieplną (λ=0,039) i akustyczną. Nie są podatne na korozję. Podatność materiału na formowanie umożliwiła aerodynamiczne wyprofilowanie wnętrza puszki, co obniża opory powietrza. Przewód do puszki mocuje się podwójnie (króciec z uszczelką EPDM od wewnątrz i obudowa na zewnątrz). System zbudowany przy użyciu puszek EPP osiąga szczelność w klasie C.

Ciekawe produkty ISH 2023 - puszka rozprężna z EPP Alnor
Puszka rozprężna z EPP Alnor na targach ISH 2023. Fot. redakcja SI

Premiera ISH 2023 – wyjątkowe wzornictwo rekuperatora Heatpex

Na stoisku Heatpex można było podziwiać fragment instalacji wentylacyjnej z nową centralą wentylacyjną (rekuperatorem) HEATPEX ARIA VITALE. Ten najnowszy element kompleksowego systemu rekuperacji Aria wyróżnia się obudową z polipropylenu ekspandowanego (EPP). Zapewnia ona małą wagę, wytrzymałość i cichą pracę. Urządzenie ma aż sześć konfiguracji montażowych przekładających się na swobodę wyboru miejsca i pozycji instalacji. Cechuje je także funkcjonalność „plug&play” wynikająca m. in. z fabrycznego okablowania i konfiguracji. Na prostotę obsługi przekłada się także intuicyjny system sterowania. Rekuperator znalazł się także w finale uznanego konkursu wzornictwa przemysłowego IF Design Awards (zwycięzców poznamy w kwietniu 2023 roku).

Rekuperator Heatpex Aria Vitale na targach ISH 2023. Fot. redakcja SI

Tłumiki z wełny mineralnej r.Whiz® u Rohhe

Rohhe zaprezentowało wśród swoich produktów zastosowanie płyt r.Whiz®, które przyciągało uwagę zwiedzających. Były to gotowe tłumiki akustyczne do instalacji przewodów okrągłych i prostokątnych, wykonane z wkładu z wełny mineralnej. Odpowiednio dopasowano grubość i kształt płyty r.Whiz® (m.in. okrągły przekrój izolacji dla tłumika prostokątnego). Przekłada się na bardzo dobre pochłanianie dźwięku wewnątrz tłumika. Specjalna okładzina z tkanego włókna szklanego nadaje sztywność i stałe własności mechaniczne i tłumiące. Zapewnia też małe opory przepływu, przeciwdziała porywaniu włókien wełny oraz stanowi ochronę przeciwgrzybiczną.

Ciekawe produkty ISH 2023 - tłumiki akustyczne Rohhe
Tłumiki akustyczne wentylacyjne Rohhe na targach ISH 2023. Fot. redakcja SI

To nie koniec sezonu targowego! Zapraszamy już 25-26 kwietnia na Targi SBS w Strykowie!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment