Złączki przejściowe Viega Megapress

złączki przejściowe Viega Megapress

Złączki przejściowe umożliwiają trwałe i bezpieczne połączenia oraz jednolity montaż elementów systemowych. Złączki przejściowe Viega Megapress sprawdzają się w instalacjach grzewczych, chłodniczych i przemysłowych, gdzie wciąż powszechnie używa się grubościennych rur stalowych. Żeby ułatwić wykonawcom pracę, Viega oferuje również szeroki asortyment kształtek, umożliwiających bezproblemowe przejście na inne materiały.

materiał partnera Strefy Instalatora – firmy Viega


Dzięki systemowi Megapress, nowoczesna technika zaprasowywania na zimno stała się dostępna również dla stali grubościennej. Pozwala to znaczenie przyspieszyć i ułatwić prace montażowe. Zdarza się jednak, że grubościenną rurę stalową trzeba połączyć z rurą ze stali nierdzewnej, ocynkowanej galwanicznie lub miedzianą. Z myślą o takich sytuacjach, Viega oferuje praktyczne złączki przejściowe w licznych wariantach.

Złączki przejściowe przydatne przy renowacji lub rozbudowie

Bezproblemowe przejście między różnymi systemami jest ważne, ponieważ kompletna instalacja często składa się z kilku rodzajów rur. Stwarza to liczne problemy, zwłaszcza podczas renowacji lub rozbudowy takiej instalacji, które można szybko rozwiązać dzięki produktom Viega. Złączki przejściowe ułatwiają na przykład połączenie cienkościennej rury grzejnika z grubościenną rurą główną.

Szeroka oferta do różnorodnych zastosowań

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są złączki zaprasowywane. Umożliwiają one płynne przejście bezpośrednio z rury grubościennej systemu Megapress i Megapress S na system Prestabo. Nadają się one do stosowania w zamkniętych instalacjach grzewczych, chłodniczych i przemysłowych. Są dostępne w rozmiarach od DN10 do DN50 (nr wzoru 4213) oraz w rozmiarach XL od DN65 do DN100 (nr wzoru 4213XL). Produkty te posiadają czytelne oznaczenie kolorystyczne z obu stron. Dzięki temu od razu wiadomo, która końcówka pasuje do właściwej rury:

  • czarny = Megapress lub
  • biały = Megapress S,
  • czerwony = Prestabo.

W ramach systemu Megapress dostępna jest złączka (nr wzoru 4213.2), przeznaczona do instalacji wody użytkowej. Pozwala ona na połączenie stali grubościennej z rurami ze stali nierdzewnej lub miedzi.

W ramach systemu Megapress dostępna jest również złączka o numerze wzoru 4213.2 (średnice od DN15 do DN50) wykonana z brązu krzemowego i oznaczona kolorem zielonym. Złączka ta, przeznaczona do instalacji wody użytkowej, pozwala ona na połączenie stali grubościennej z rurami ze stali nierdzewnej lub miedzi.

Złączka pozwalająca na połączenie stali grubościennej z rurami ze stali nierdzewnej lub miedzi.

Oferta systemów Megapress i Megapress S obejmuje także złączki przejściowe z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym po drugiej stronie oraz łuk przejściowy 90º Megapress S XL z gwintem zewnętrznym.

Jednolita technologia

Jako dostawca systemowy, Viega oferuje nie tylko korzyści wynikające z bezproblemowej integracji wszystkich elementów, ale także z jednolitej techniki montażu. Do zaprasowywania złączek stosuje się sprawdzone zaciskarki Pressgun. Przy montażu kształtek Megapress XL konieczne jest wykorzystanie dodatkowej przystawki Pressbooster, wzmacniającej siłę zaprasowania. W przypadku Prestabo XL maszyna wyposażona jest w pierścień zaciskowy Z2. Złączki przejściowe z asortymentu Megapress i Megapress S umożliwiają płynne przejście bezpośrednio z rury grubościennej na system Prestabo.

Złączka przejściowa Megapress z gwintem zewnętrznym

Warto przeczytać także:

Leave a Comment