Nowości Taconova. Innowacyjne rozwiązania pomp obiegowych

Nowości Taconova. Innowacyjne rozwiązania pomp obiegowych

Nowości Taconova na 2021 rok zaprezentowano podczas targów ISH. Zupełnie nowe urządzenie to nowy, kompaktowy model pompy obiegowej – TacoFlow3 GenS. Znane już produkty uzyskały także szereg nowych, inteligentnych funkcji.

TacoFlow3 GenS: kompaktowe wymiary, duże możliwości

Nowości Taconova to przede wszystkim model TacoFlow3 GenS – jedna z najmniejszych bezdławnicowych pomp obiegowych, dostępnych obecnie na rynku. Mimo tak kompaktowych wymiarów, wysokość podnoszenia wynosi nawet do 8,5 m. Może być stosowana np. do modułów wody świeżej lub solarnych grup pompowych. Pompa ma specjalnie opracowaną wtyczkę TacoSmart z kablem i wysokim stopniem ochrony IP. Umożliwia to wszystkie kierunki instalacji. Nowa pompa, sterowana zewnętrznym sygnałem PWM, jest dostępna w różnych wymiarach obudowy. Ciekawą propozycję stanowi specjalna wersja z materiału kompozytowego do zastosowań grzewczych.

TacoFlow3 Max Pro z energooszczędną funkcją nocną i urlopową

Bezdławnicowe pompy obiegowe TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro sprawdzają się dla większych zakresów wydajności (przepływy do 12 m³/h i wysokość podnoszenia 10,4 m). Obsługują zakres temperatur od -10 do 110°C. Do licznych praktycznych funkcji dołączyły nowe rozwiązania, zapewniające oszczędność energii: funkcję nocną i funkcję urlopową.

Funkcję nocną można ustawić na stałe podczas montażu, za pomocą jednego przycisku. W razie spadku temperatury wody grzewczej o 15-20°C przez dwie godziny, automatycznie aktywuje się funkcja nocna. Gdy temperatura zasilania wzrośnie, pompa automatycznie powróci do poprzedniego ustawienia. Maksymalny czas działania funkcji nocnej wynosi 10 godzin. Po tym czasie następuje automatyczne przełączenie na tryb pierwotny.

Nowości Taconova. Pompa TacoFlow3 MAX PRO z nowymi usprawnieniami
Nowości Taconova. Pompa TacoFlow3 MAX PRO z nowymi usprawnieniami

Oszczędność energii zapewnia także nowa funkcja urlopowa, którą użytkownik może sam aktywować jednym przyciskiem. Służy ona do oszczędzania energii elektrycznej w cieplejszych miesiącach roku. Następuje wyłączenie pompy, a dalej działa tylko elektronika. Aby zapobiec zatkaniu pompy z powodu osadów w wodzie grzewczej, w tym trybie urządzenie automatycznie włącza się co godzinę. Pracuje wówczas przez minutę z minimalną prędkością obrotową. Wszystkie ustawienia i dane można sprawdzić na – również ulepszonym – kolorowym wyświetlaczu LED. Ułatwia to montaż, obsługę i konserwację pompy przez instalatora.

Inteligentne pompy obiegowe: TacoFlow2

Innowacyjny model z grupy TacoFlow2 – czyli TacoFlow2 eLink – to urządzenie szczególnie przyjazne dla instalatora. Funkcja activeADAPT zapewnia zapis odpowiedniego obciążenia pompy co 30 minut, a także automatyczne dostosowanie prędkości do warunków otoczenia. Czytelne wyświetlacze LED dostarczają jasnych informacji na temat stanu pracy urządzenia. Co szczególnie ważne, ustawienia można wprowadzać bezprzewodowo z aplikacji na telefonie lub tablecie. Komunikacja z pompą odbywa się przez Bluetooth. Bezprzewodowo wykonuje się sterowanie, odczyt, klasyfikację, protokołowanie, zapisywanie w pamięci, wysyłanie maili – a także wiele innych operacji.

Pompy Taconova należą przy tym do najmniejszych i najbardziej kompaktowych produktów na rynku. Wszystkie modele objęte są pięcioletnią gwarancją.

Poznaj pompy Taconova!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment