Vitodens 100-W i Vitodens 111-W – innowacyjne i intuicyjne kotły Viessmann

Vitodens 100-W i Vitodens 111-W - innowacyjne i intuicyjne kotły Viessmann

Wraz z początkiem kwietnia 2021 roku powiększyła się rodzina gazowych kotłów kondensacyjnych Viessmann. Linia Vitodens została poszerzona o modele Vitodens 100-W i Vitodens 111-W – wiszące kotły przyjazne dla użytkownika i instalatora. Na targach Enex w Sieci kocioł wiszący Vitodens 100-W uzyskał złoty medal.

Targi Enex – w tym roku z dopiskiem „w Sieci” – to międzynarodowe spotkanie branży Energetyki, Elektrotechniki i Odnawialnych Źródeł Energii. Podczas spotkania 28 kwietnia 2021 można było również zapoznać się premierami produktowymi 2021 roku. Wśród nich był właśnie kocioł wiszący kondensacyjny VITODENS 100-W, który z targów wrócił ze złotym medalem.

Nowe wiszące kondensacyjne kotły gazowe Viessmann wyróżniają się atrakcyjną ceną (przy niezmiennie wysokiej jakości) i bogactwem rozwiązań cyfrowych. Nowości obejmują nie tylko jedno- i dwufunkcyjne kotły Vitodens 100-W, ale też kotły Vitodens 111-W ze zintegrowa­nym 46-litrowym ładowanym warstwowo zasobnikiem c.w.u. ze stali szlachetnej.

Vitodens 100-W i Vitodens 111-W – gratka dla użytkownika

Kotły o najwyższej klasie energetycznej mają znamionową moc cieplną od 19 do 32 kW. Każde urządzenie cechuje się też dużym zakresem modulacji i mocą minimalną tylko 3,2 kW. Z punktu widzenia użytkownika kotły są ciche, kompaktowe i łatwe do wkomponowania w każde pomieszczenie. Matowe lakierowanie proszkowe w jasnym kolorze wpisuje się harmonijnie w wystrój każdego, nowoczesnego mieszkania i domu. Wyróżniają je także rozwiązania cyfrowe:

  • wbudowany duży, dotykowy wyświetlacz LED w formie designerskiego panelu. Umożliwia np. komfortowe sterowanie instalacją grzewczą z jednym bezpośrednim i jednym obiegiem grzewczym wyposażonym w zawór mieszający;
  • zintegrowana bramka WiFi – można obsługiwać je przyciskami dotykowymi na wyświetlaczu lub z poziomu smartfona przez aplikację ViCare;
  • obsługa z poziomu aplikacji ViCare: otrzymywanie informacji na temat aktualnego stanu pracy systemu grzewczego, dokonywanie zmian w programach czasowych dla ogrzewania i przygotowania c.w.u. oraz bezpośredni kontakt z lokalnym serwisantem Viessmann w razie zakłóceń w pracy.

Najciekawsze rozwiązania techniczne

Vitodens 100-W i Vitodens 111-W nie wymagają bocznych dostępów serwisowych, ponieważ wszystkie przyłącza są dostępne od przo­du urządzenia. Obudowa BoxDesign gwarantuje dobre wyciszenie pracy urządzenia oraz łatwy dostęp do jego komponentów.

Vitodens 100-W i Vitodens 111-W wyposażono również w palnik MatriX. To gwarancja najwyższej efektywności pracy oraz minimum emisji substancji szkodliwych. Specjalna powierzchnia robocza palnika, wykonana ze stali szlachetnej, wykazuje odporność na wysokie temperatury. Gwarantuje także niezawodne działanie i wysoką trwałość eksploatacyjną. Kolejną innowację techniczną Vitodens 100-W i Vitodens 111-W stanowi układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro. Dopasowuje się on samodzielnie do wszystkich rodzajów gazu, dbając w ten sposób o czyste i efektywne spalanie. Podobnie jak inne gazowe kotły kondensacyjne firmy, Vitodens 100-W i Vitodens 111–W zostały wyposażone w wymiennik ciepła Inox-Radial. To wykonane ze stali szlachetnej rozwiązanie zapewnia wysoką sprawność oraz bezpieczną i efektywną pracę kotła. Producent udziela na nie 10 lat gwarancji.

Nowe kotły kondensacyjne Vitodens 100-W i Vitodens 111-W przystosowano do przyszłościowych rozwiązań technicznych. Można je zasilać nie tylko gazem płynnym czy ziemnym, ale też gazem z 20% udziałem wodoru (H2). Kotły współpracują także z panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu połączeniu można uzyskać do 35% oszczędności na ogrzewaniu.

Dowiedz się więcej!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment