Czujniki, szafka, zaciskarka [nowości narzędzia instalatora]

Czujniki, szafka, zaciskarka [nowości narzędzia instalatora]

Narzędzia instalatora i akcesoria ułatwiające codzienną pracę. Czujniki do instalacji HVAC, które można łatwo konfigurować za pomocą aplikacji mobilnej. Rozdzielaczowa szafka „slim” – elegancko zlicowana z powierzchnią ściany, a także łatwa do utrzymania w czystości. Nowa zaciskarka uznanej firmy narzędziowej. Przegląd nowości instalacyjnych.

Narzędzia instalatora to także smartfony…

Belimo ma w ofercie czujniki do instalacji HVAC, które można łatwo konfigurować za pomocą smartfona. Indywidualne parametryzowanie umożliwia aplikacja Belimo Duct Sensor Assistant. Aplikacja umożliwia łatwe i intuicyjne konfigurowanie czujników Belimo. Można rozszerzyć zakres zastosowań i sparametryzować czujnik odpowiednio do indywidualnych wymagań. Można np. ustawić różne zakresy pomiarowe, parametryzować sygnały wyjściowe czy dodatkowo skorygować przesunięcia. Działanie aplikacji wymaga adaptera Bluetooth® (sprzedawanego osobno). Funkcjonalność działa z następującymi czujnikami: 22ADP-.., 22DTH-..5.., 22DTH-..6.., 22DC-13, 22DTC-.., 22DTM-.., 22DCV-.., 22DCM-.., 22DCK-.., 22UTH-..50X, 22UTH-..60X. Dostępne są wersje językowe: angielska, niemiecka, francuska, włoska, hiszpańska i portugalska.

Szafki rozdzielaczowe „slim”

Szafki KAN-therm Slim & Slim+ to nowa linia podtynkowych szafek instalacyjnych. Bezramkowa konstrukcja i cienki front pozwalają na doskonałe zlicowanie z powierzchnią ściany. Brak ramki to także eliminacja miejsc osadzania się kurzu i zanieczyszczeń oraz unikalny i nowoczesny wygląd. Przyczynia się do tego także wykonanie z blachy powlekanej w kolorze RAL 9016. Konstrukcja Slim & Slim+ to także szereg nowych rozwiązań ułatwiających montaż, takich jak zamek „na monetę”, komplet mocujących śrub, znaczniki minimalnego i maksymalnego poziomu posadzki czy śruby motylkowe umożliwiające montaż bez narzędzi. Dzięki specjalnej konstrukcji możliwe jest regulowanie wysokości i głębokości osadzenia frontu i korpusu przez cały okres eksploatacji szafki.Dwa rodzaje szafek służą do różnych zastosowań:

  • do rozdzielaczy grzejnikowych lub rozdzielaczy obsługujących instalację wody użytkowej – szafki Slim;
  • do rozdzielaczy dla ogrzewania płaszczyznowego oraz elementów automatyki sterującej – szafki Slim+.

Zobacz firmową prezentację szafek

Narzędzia instalatora – szybka i lekka zaciskarka Ridgid

Zaciskarka RIDGID RP 352-XL z uchwytem pistoletowym umożliwia zaprasowywanie złączy o średnicach XL do cęg o profilu M w jednym cyklu. Nie wymaga drugiego przebiegu i bez drugiej cęgi pośredniej. Na średnicę 108 mm potrzeba zaledwie 12 s. Zaciskarka jest lekka, a dzięki temu łatwa w obsłudze. Ma również opatentowany system szybkiego przełączania zakresu pracy QuickSwitch™. Dzięki temu można użyć standardowych szczęk zaciskarki 32 kN. RP 352-XL działa dla mniejszych średnic z prędkością standardowej zaciskarki!

Zaciskarka RP 352-XL ma czujnik kontroli zacisku Press-CHECK! Monitoruje każdy cykl zaciskania oraz ostrzega w przypadku wystąpienia błędu. Dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi OLED użytkownik otrzymuje najważniejsze informacje o urządzeniu. Można się także połączyć z zaciskarką przez Bluetooth i bezpłatną aplikację RIDGID Link.

Narzędzia instalatora - lekka i szybka zciskarka XL (do dużych średnic)  RIDGID RP 352-XL

Warto przeczytać także:

Leave a Comment