Klimatyzatory kasetonowe z filtrem od LG kontra pył zawieszony

LG wprowadza na rynek kasety jedno i czterokierunkowe, przeznaczone dla obiektów komercyjnych. Ich cechą wyróżniającą są podzespoły do szczególnie skutecznego oczyszczania powietrza wewnętrznego z cząstek pyłu zawieszonego.

W powietrzu wewnętrznym, podobnie jak i otoczeniu na zewnątrz unoszą się drobne cząstki o dużej zdolności przenikania do układu oddechowego, w tym PM2.5 o średnicy do 2,5 μm i PM1.0 o średnicy do 1 μm. Zawierają one metale ciężkie i węglowodory. Producenci poszukują ochrony przed nimi nie tylko poprzez rozwiązania w oczyszczaczach, ale też w systemach klimatyzacji. Ostatnio firma LG wdrożyła do swoich 1 i 4-stronnych urządzeń kasetowych wydajny 4-stopniowy proces filtracji (filtr wstępny, stopień elektryzowania pyłu, bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy i filtr dezodoryzujący):

  1. Filtr wstępny ma wielowarstwową strukturę, która usuwa większe cząsteczki kurzu.
  2. Po przejściu przez filtr wstępny powietrze jest poddawane procesowi elektryzowania pyłu w drugim etapie, który wykorzystuje siłę elektrostatyczną do dokładnego usunięcia cząstek.
  3. W celu usunięcia 99,9% cząsteczek PM1.0, stosowany jest bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy.
  4. Filtr dezodoryzujący usuwa zapachy i szkodliwe gazy z powietrza za pomocą technologii pochłaniania gazów.

Ten kompleksowy zestaw filtrujący ma kompaktową budowę i jest montowany wewnątrz korpusu wewnętrznej jednostki kasetowej, dzięki czemu montaż zestawu nie wpływa na ogólną wielkość samej jednostki. Zestaw filtrujący można również zdemontować w celu łatwego czyszczenia i konserwacji. Dzięki połączeniu z aplikacją mobilną LG ThinQ, proces filtracji może być wygodnie monitorowany w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment