SMA – 40 lat doświadczenia!

SMA - 40 lat doświadczenia na rynku!

BayWa r.e. Solar Systems przedstawia jednego ze swoich sprawdzonych partnerów. SMA – światowy lider w branży fotowoltaicznej – działa na rynku od ponad 40 lat. Tak bogate doświadczenie i imponujące projekty fotowoltaiczne przekładają się na sprawdzoną jakość i rzetelność.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy BayWa r.e. Solar Systems


SMA – 40 lat historii

Historia SMA rozpoczęła się w 1981 roku, kiedy to trzech młodych badaczy z Uniwersytetu w Kassel założyło wspólnie firmę. Na początku zajmowali się elektroniką przemysłową, szafami sterowniczymi czy transformatorami kolejowymi. Jednak ta wizja rozwoju zmieniła się w kierunku tworzenia innowacyjnych rozwiązań z zakresu energii odnawialnej. Pierwsze seryjnie produkowane inwertery fotowoltaiczne SMA – PV-WR 1500 – weszły na rynek już w 1991 roku.

Potwierdzona upływem czasu wydajność tych produktów zapewnia produktom z logo SMA zaufanie instalatorów. Dziś w ofercie firmy wykonawcy znajdą falowniki odpowiednie dla wszystkich modułów fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Rozwiązanie te sprawdzą się zarówno przy dużych projektach komercyjnych, jak i w małych instalacjach domowych.

SMA oferuje także wsparcie serwisowe w języku polskim. Bardzo ułatwia to szybkie i skuteczne uzyskanie informacji.

Fabryka falowników w Polsce

Niemiecki pionier w branży PV część swojej produkcji ulokował w Polsce. Zakład znajduje się w Modlniczce pod Krakowem, w bliskim sąsiedztwie magazynów i biura sprzedaży BayWa r.e. Solar Systems, która jest autoryzowanym dystrybutorem falowników SMA. W nowoczesnym, wysoce zautomatyzowanym zakładzie pracuje ok. 800 osób. Polska fabryka zapewnia pierwszy etap produkcji, wytwarzając elementy i podzespołów do falowników, które następnie dostarczane są do fabryki w Kassel w Niemczech.

Farma fotowoltaiczna – Zwartowo, 290 MWp

Falowniki SMA, jako rozwiązanie niezawodne i godne zaufania, znalazły swoje miejsce w największej instalacji fotowoltaicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na farmie PV w Zwartowie w 2022 roku zainstalowano aż 204 MWp mocy (docelowo 290 MWp. Instalacja zajmuje obszar 300 ha i umożliwia dostawę prądu do nawet 153 tys. gospodarstw domowych. Do montażu wykorzystano około 378 tys. modułów PV i 32 falowniki centralne SMA MVPS-4600-S2-10. Natomiast długość przewodów elektrycznych wynosi ok. 1500 km!

Projektowi towarzyszy także ciekawostka archeologiczna. W trakcie prac przy tym obiekcie odnaleziono młyn gorzelni, grobowiec i inne obiekty z III w p.n.e. – łącznie aż 933 zabytki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą SMA w hurtowni BayWa r.e. Solar Systems!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment