Grzejniki w instalacjach niskotemperaturowych – zapis webinaru

Grzejniki w instalacjach niskotemperaturowych – zapis webinaru

Czy grzejnik w niskotemperaturowej instalacji grzewczej musi być przewymiarowany? Czy od rodzaju grzejnika zależy zapotrzebowanie na ciepło? Co ukrywa się pod hasłem „grzejnik niskotemperaturowy?” Jak dobrać konkretny grzejnik do niskich parametrów? To tylko przykłady zagadnień, które Państwa nurtują. Nasz grzejnikowy ekspert – Rafał Różycki – poruszył je w trakcie szkolenia online „Grzejniki w instalacjach niskotemperaturowych”.

Niskotemperaturowe instalacje grzewcze oparte na pompach ciepła lub kotłach kondensacyjnych najczęściej łączy się z ogrzewaniem płaszczyznowym, lecz duże zainteresowanie inwestorów i projektantów budzi zastosowanie w takiej instalacji grzejników ściennych.

Okazuje się, że ich prawidłowy dobór w niskoparametrowej instalacji grzewczej budzi wiele wątpliwości nawet u doświadczonych projektantów i instalatorów, np.:

  • Jak dobrać grzejnik do niskich parametrów, jeśli jego moc podana została dla parametrów wysokich?
  • Jak będzie działał grzejnik przy parametrach 28/18ºC?
  • Jak w okresach przejściowych będzie działał grzejnik przy parametrach 45/35ºC?
  • W projekcie instalacji niskotemperaturowej grzejniki muszą być przewymiarowane…

Odpowiedzi na te pytania i wątpliwości, a także szereg praktycznych porad i wskazówek dla wszystkich osób projektujących i montujących grzejniki, podane zostały podczas czerwcowego szkolenia online „Grzejniki w instalacjach niskotemperaturowych”, które poprowadził ekspert w zakresie instalacji grzewczych, Rafał Różycki.

Oto przykładowa odpowiedź na pytanie uczestnika spotkania:

Gdzie znajdę pełną wersję webinarium?

Jeśli chcesz obejrzeć pełne nagranie, zostań prenumeratorem pisma Rynek Instalacyjny.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment