Magazyny energii – bezpieczne składowanie

Magazyny energii -bezpieczne składowanie

Magazyny energii – bezpieczne składowanie wymaga w przypadku baterii litowo-jonowych spełniania odpowiednich standardów. W ten sposób baterie zachowują swoje własności użytkowe, ale także zapewnia się ochronę i bezpieczeństwo pracowników, okolicznych mieszkańców, środowiska naturalnego oraz innych sprzętów w magazynie. Twój dostawca fotowoltaiki powinien więc spełnić szereg standardów i wymagań technicznych. Droga “na skróty” – nieuczciwe praktyki wynikające z zaniedbań tych obowiązków i standardów – nie jest niestety na polskim rynku rzadkością.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy BayWa r.e. Solar Systems


Jak powinno wyglądać bezpieczne składowanie baterii litowo-jonowych i ochrona pożarowa miejsc ich składowania? BayWa r.e. Solar Systems stosuje najwyższe standardy związane ze składowaniem i zabezpieczeniem magazynów energii!

  • Magazyny fotowoltaiczne wyposażono w regały wysokiego składowania z trzema warstwami indywidualnych instalacji tryskaczowo-regałowych. Zaprojektowano je i wykonano w standardzie FM Global. Zabezpieczenie składowanych w ten sposób urządzeń uzyskało pozytywną opinię wszystkich towarzystw ubezpieczonych.
  • Zastosowano urządzenia szybkiej reakcji oraz dodatkową blachę dymową nad każdą warstwą instalacji tryskaczowej w regałach. Dzięki temu ugaszenie potencjalnego pożaru następuje bardzo szybko.
  • Miejsce składowania magazynów energii zostało zabezpieczone dwoma podwójnymi regałami o łącznej pojemności 1080 miejsc paletowych.

Sprawdź ofertę magazynów energii w BayWa r.e. Solar Systems!

Magazyny energii – bezpieczne składowanie w BayWa r.e. Solar Systems!

Jak wygląda magazynowanie towaru w BayWa r.e. Solar Systems? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia video prosto z magazynu w podkrakowskiej Modlniczce!

Więcej o BayWa r.e. Solar Systems

Oferta BayWa r.e. Solar Systems obejmuje wysokiej klasy, zaufane i certyfikowane komponenty instalacji fotowoltaicznych (bezpośrednio od producentów) dostępna na wygodnej, platformie zakupowej B2B. To także szkolenia produktowe i handlowe dla instalatorów PV czy wreszcie własny system montażowy – novotegra i oparte na nim bezpłatne narzędzie do projektowania instalacji fotowoltaicznych Solar-Planit.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment