Grzejniki stalowe Diamond. Dla wymagających

Grzejniki stalowe Diamond. Dla wymagających

Niegdyś jedynym liczącym się parametrem instalacji grzewczej była ilość dostarczanego ciepła. Dziś klient coraz częściej zwraca uwagę także na inne kwestie, takie jak oszczędność oraz ekologia (które często idą w parze). Grzejniki stalowe Diamond zaprojektowano do dobrej współpracy z instalacją niskotemperaturową.

materiał przygotowany przez Partnera Strefy Instalatora – firmę Diamond


Oferta grzejników stalowych Diamond powstała dla użytkowników o wysokich wymaganiach. Grzejniki Diamond zapewniają nie tylko niższe koszty ogrzewania i zdecydowanie wyższą efektywność. Umożliwiają także wykorzystanie źródeł energii odnawialnej, pracując jako grzejniki niskotemperaturowe (np. z pompą ciepła).

Nowoczesna konstrukcja pozwala na znaczną oszczędność energii, dzięki zastosowaniu wkładki termostatycznej marki Heimeier. Znajduje się ona w komplecie z każdym grzejnikiem dolno zasilanym. Pozwala ona na ustalenie nastawy wstępnej, a także na dopasowanie zakresu pracy grzejnika odpowiednio do warunków miejsca instalacji.

Grzejniki stalowe Diamond. Model pionowy

W ofercie Diamond dostępne są grzejniki w wielu rozmiarach (wysokości 300, 400, 550, 600 i 900; długości od 300 do 3000 mm), z następującą ilością płyt i konwektorów: 11, 21, 22, 33 oraz grzejniki wysokie 1600, 1800, 2000. Tak szeroki wybór daje projektantom instalacji dużą swobodę w planowaniu rozmieszczenia grzejników. Pozwala na dopasowanie ich do kubatury danego pomieszczenia oraz dostępnej powierzchni ściany – nawet niewielkiej.

Odpowiedni materiał – gwarancja trwałości i eleganckiego wyglądu

Grzejniki Diamond produkuje się z wysokogatunkowej blachy stalowej walcowanej na zimno. Zabezpieczenie antykorozyjne stanowi – nakładana po odtłuszczeniu blachy – warstwa fosforanów cynku (w procesie cynkofosforowania). Tak przygotowane podłoże gruntuje się następnie metodą malowania kataforetycznego, które z bardzo wysoką dokładnością pokrywa nawet trudno dostępne zakamarki płyty grzejnika. Wysoką jakość grzejników Diamond widać już na pierwszy rzut oka. Płyty czołowe lakierowane są na uniwersalny kolor biały (RAL 9016), który gwarantuje im bardzo wysoką estetykę. Na ostatnim etapie produkt pokrywany jest proszkiem antyelektrostatycznym i wypalany w 200°C. Tak przygotowana powłoka zapewnia trwałość, a jednocześnie nadaje grzejnikom elegancki wygląd.

Dla wyjątkowo wymagających estetów

Harmonijnie dopasowane proporcje projektów, dbałość o staranne wykończenia krawędzi, a także efektowna forma płyt czołowych mogą być inspiracją dla dekoracji każdego wnętrza. Architekci przygotowujący aranżację mogą wykorzystać zwłaszcza ciekawy efekt, jaki stwarzają modele z idealnie gładką płytą czołową – typ PV lub warianty z płytą wyposażoną w nieoczywiste, poziome tłoczenia – typ DV. Są to grzejniki, które oprócz dwóch płyt profilowanych posiadają 2 wydajne konwektory. Powierzchnie boczne obudowano osłonami, powierzchnię górną przykryto osłoną typu grill. Komplet dostarczany wraz z grzejnikami zawiera: korki, odpowietrzniki oraz wkładkę zaworową z regulacją wstępną firmy Heimeier.

Nowoczesna produkcja i ciągła kontrola jakości

Cały proces produkcyjny grzejników Diamond przebiega na nowoczesnych liniach produkcyjnych marki LEAS. W branży przemysłowej takich rozwiązań nikomu nie trzeba specjalnie rekomendować. Podczas produkcji przeprowadzana jest kompletna kontrola jakości i szczelności urządzeń. Wszystkie grzejniki posiadają także badania potwierdzające ich trwałość: odporność na korozję i słabe uderzenia.

Diamond zleca również badania mocy cieplnej. Badania przeprowadzają polskie i niemieckie akredytowane laboratoria, zgodnie z normą europejską EN 442-1:2014. Dodatkowym dowodem na bezpieczeństwo produktów jest potwierdzona solidność ich mocowania. Tu przeprowadzono badania nośności – ich potwierdzenie stanowi Krajowa Ocena Techniczna wydana przez ITB.

Udogodnienia dla instalatorów

Grzejniki stalowe Diamond montuje się w sposób prosty i szybki. Nie wymaga to żadnych dodatkowych kosztów. Producent zapewnia szybkie dostawy dzięki stałemu utrzymywaniu wysokich stanów magazynowych wszystkich modeli – nawet nietypowe rozmiary grzejników dostępne są od ręki. To ważne, ponieważ w momencie wykańczania domów lub mieszkań czas ma ogromne znaczenie.

Dodatkowym atutem jest wygodne i bezpieczne opakowanie, które umożliwia łatwy transport urządzeń na miejsce inwestycji. Specjalny projekt opakowań sprawia, że ich część można pozostawić na grzejnikach także po montażu, aby zabezpieczały konstrukcje przed zabrudzeniem w czasie malowania i innych budowlanych prac wykończeniowych.

Dobra marka gwarancją jakości produktu

Marka Diamond funkcjonuje na polskim rynku od ponad 25 lat. Ma więc od dawna duży udział w rozwoju branży grzewczej i sanitarnej. Wysoka jakość w jej wykonaniu oznacza nie tylko standard samych produktów, ale także wygodę ich montażu i użytkowania. Wszystkie grzejniki objęte są 10-letnią gwarancją producenta. Obsługa posprzedażowa stoi na najwyższym, europejskim poziomie.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment