Bezramkowe anemostaty gipsowe

Anemostaty gipsowe Ventmann w aranżacji

Anemostaty gipsowe nawiewne i wywiewne to gratka dla fanów gadżetów technologicznych! Nowe, bezramkowe rozwiązanie pozwala uzyskać gładki sufit lub ścianę. Urządzenia wkomponowują się w sufit lub ścianę z płyt gipsowo-kartonowych. Można je wykończyć i pomalować na ten sam kolor, który mają otaczające powierzchnie.

Czym są nawiewniki i wywiewniki gipsowe

Gipsowy anemostat (może być stosowany jako nawiewnik lub wywiewnik) dzięki konstrukcji bezramkowej może idealnie zlicować z sufitem. Nawiew lub wywiew odbywa się poprzez pozostawioną wokół anemostatu szczelinę. Nawiewnik nadaje się do standardowych metod podłączania kanałów w sufitach podwieszanych z płyt g-k. Mogą być to płyty pojedyncze, w warstwie podwójnej, a także o nietypowej grubości. Nie ma konieczności dodatkowego obniżania sufitu.

Jak montować anemostaty gipsowe?

Łatwość montażu nawiewników gipsowych polega na tym, że montuje się je w tym samym czasie co klasyczny sufit podwieszany. Talerz nawiewnika wykonany jest z gipsu wysokiej jakości. Jeden z producentów zwraca uwagę na znaczenie własności gipsu. Jeśli nie jest zbyt gęsty, łatwiej wchłania wodę, dzięki czemu zapewnia skuteczniejsze przyleganie warstwy tynku. Talerz gipsowy jest także odporny na uszkodzenia. Anemostaty można montować „na klik” lub za pomocą zaczepów magnetycznych. Zamontowany anemostat wykańcza się – a więc tynkuje i maluje – w tym samym czasie i tak samo jak sufit podwieszany.

Nawiewniki gipsowe okrągłe – szczegóły budowy, a także przykładowe możliwości kolorystyczne. Fot. Alnor

Jak stosować anemostaty gipsowe?

Nawiewniki gipsowe dostępne są jako okrągłe i prostokątne z przyłączami do kanałów 100 mm, 125 mm i 160 mm. Rzadziej natomiast można spotkać nawiewniki liniowe o niewielkiej szerokości szczeliny i różnych długościach. Stanowią harmonijnie komponujący się z różnymi stylami wnętrza detal wykończenia pomieszczenia. Dzięki zlicowaniu z sufitem mogą być bardzo dyskretne. Natomiast możliwość malowania na dowolny kolor albo pozwala idealnie zgrać nawiewnik z sufitem, albo dzięki dowolnie wybranemu kolorowi, stworzyć awangardową „plamę koloru” na suficie.

Gdzie kupić anemostaty gipsowe?

Nawiewnik lub wywiewnik gipsowy należy w ofercie firm do produktów premium. Dlatego najlepiej pytać o niego bezpośrednio u producenta lub generalnego dystrybutora tego rozwiązania.

Leave a Comment