Sufitowe moduły aktywujące Zehnder Fleximo

Moduł aktywacyjny sufitowy Zehnder Fleximo

Moduły aktywujące Zehnder Fleximo umożliwiają zmianę konwencjonalnego sufitu metalowego w sufit grzewczo-chłodzący. Sufit optymalnie nadaje się jako powierzchnia chłodząca i grzewcza, ponieważ elementy wyposażenia nie blokują powierzchni promieniowania.

Za ogrzewanie i chłodzenie w modułach Zehnder Fleximo odpowiada system przewodzenia ciepła. Składa się on z aluminiowych blach przewodzących ciepło i rur miedzianych ze sprawdzoną technologią D-tube. Rura o profilu D umożliwia bardziej efektywną i równomierną wymianę ciepła niż konwencjonalne rury okrągłe.

Sufity aktywowane za pomocą Zehnder Fleximo działają na zasadzie promieniowania podczerwonego, oddawanego przez przepływającą wodę grzewczą do otoczenia. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu może być nawet do 3K niższa lub wyższa (odpowiednio dla trybu grzania i chłodzenia) niż w przypadku konwencjonalnych systemów dystrybucji ciepła. Systemy oparte o promieniowanie podczerwone charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, a także zapewniają komfortowe odczuwanie temperatury. Unika się przeciągów oraz unoszącego się kurzu.

Oszczędność czasu dzięki prostej instalacji

Moduły aktywujące instaluje się na miejscu za pomocą wysokowydajnej taśmy klejącej w gładkich lub perforowanych metalowych kasetach.

Moduły montuje się w suchej zabudowie i mocuje na miejscu do istniejących sufitów metalowych na zasadzie „plug & play”. Kasetony systemowe i konstrukcja nośna sufitu muszą być przystosowane do dodatkowej masy modułów aktywacyjnych.

Ciągła płyta podstawowa z aluminium odpowiada nie tylko za moc grzewczą, ale też za dobrą stabilność modułu. Płyta podstawowa jest pokryta na całej powierzchni warstwą kleju, która zapewnia elastyczne połączenie o maksymalnej wytrzymałości pomiędzy modułami aktywacyjnymi a kasetonami systemowymi.

Zehnder Fleximo dopasuje się do każdego pomieszczenia

Zehnder Fleximo sprawdzą się przy aktywacji systemów sufitów zamkniętych, a także indywidualnie podwieszanych paneli sufitowych. Poszczególne moduły aktywujące są dostępne w sumie w 21 różnych rozmiarach. Można je łatwo łączyć ze sobą za pomocą elastycznych węży. W ten sposób Zehnder Fleximo może wyposażyć kasety metalowe o dowolnym kształcie i rozmiarze w funkcję ogrzewania i chłodzenia.

Duża różnorodność modeli sprawia, że dla każdej kasety metalowej dopasujemy odpowiedni moduł. Zehnder Fleximo znajduje zastosowanie zarówno w budynkach biurowych i salach konferencyjnych, jak i szkołach, uczelniach, ale również w szpitalach, budynkach użyteczności publicznej oraz w hotelach czy centrach konferencyjnych.

Leave a Comment