Monoblokowa pompa ciepła Aquarea J od Panasonic

Monoblokowa zewnętrzna pompa ciepła powietrze/woda Aquarea J (Panasonic) zajmuje mało miejsca

Najnowszy produkt z linii pomp ciepła woda-powietrze Aquarea (generacja J) firmy Panasonic to monoblokowe urządzenie zewnętrzne przeznaczone do domów niskoenergetycznych i nowych instalacji, wyróżniające się kompaktową konstrukcją i zastosowaniem czynnika chłodniczego R32.

Wydajna i efektywna

Pompa ciepła Aquarea J (monoblok) przeznaczona jest zarówno do przygotowania c.w.u. , jak i wody grzewczej/chłodzącej. Typoszereg obejmuje urządzenia o wydajności grzewczej do 5 do 9 kW. Pompa ciepła – m.in. dzięki zastosowaniu czynnika R32 – przystosowana jest do przygotowania wody grzewczej do 60°C (według producenta przy temperaturze zewnętrznej do -10°C). Przy parametrze wody grzewczej 35°C efektywność energetyczna urządzenia wynosi A+++. Pompa przystosowana jest także do przygotowania wody chłodzącej.

Do instalacji nowych i modernizowanych

Urządzenie wyróżnia się kompaktową budową – tzw. hydrokit (wyposażenie hydrauliczne) wbudowany jest w jednostkę zewnętrzną. Ze względu na monoblokową konstrukcję cały czynnik chłodniczy zamknięty jest wewnątrz urządzenia. Pompa przygotowana jest do zastosowania zewnętrznego. Dzięki temu sprawdzi się zarówno przy instalacjach nowych, jak i przy modernizacji instalacji grzewczej w budynkach istniejących. Urządzenie może także współpracować ze zbiornikiem do przygotowania c.w.u.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem

Nowe urządzenie jest kompatybilne z Aquarea Smart Cloud – aplikacją, dzięki której użytkownicy końcowi mogą zdalnie sterować pełnym zakresem funkcji ogrzewania i chłodzenia, a także monitorować zużycie energii i jej koszt. Nową pompę można też podłączyć do Aquarea Service Cloud, aby umożliwić instalatorom zdalny dostęp do systemów ogrzewania i chłodzenia zainstalowanych u ich klientów, co pozwala skracać reakcję serwisową i działać zdalnie.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment