Uniwersalne zawory mieszające NovaMix od Taconova

NovaMix nowe zawory Taconova szeroki wybór

Zawory mieszające NovaMix firmy Taconova można zastosować w niemal wszystkich domowych instalacjach sanitarnych. Pracując samoczynnie (bez energii pomocniczej), zwiększają komfort i bezpieczeństwo korzystania z instalacji oraz ich efektywność.

Nowe zawory Taconova instalacjach grzewczych i wodociągowych

Seria NovaMix sprawdzi się m.in. ogrzewaniu płaszczyznowym (podłogi, ściany, stropy aktywowane termicznie) do podmieszania żądanej temperatury zasilania. Można je stosować także jako zawór rozdzielczy w instalacjach klimatyzacyjnych. W instalacjach bazujących na OZE, zwłaszcza przy ładowaniu zasobnika z kotła na paliwo stałe, zapobiegają powstawaniu kondensatu. Zapobiega to korozji kotła i nadmiarowemu powstawaniu smoły.

Zawory te stosuje się także w instalacjach wodociągowych – w punkcie centralnym (choćby do połączenia z układem kolektorów słonecznych) lub w punkcie poboru. Zwiększają ilość dostępnej wody ciepłej. Zapewniają także utrzymanie stałej wartości c.w.u. w punkcie poboru, co zapewnia skuteczną ochronę przed poparzeniem – także w przypadku wysokiej temperatury wody w zasobniku. Zakres regulacji wynosi do 70°C (model NovaMix Compact 70) i do 50 °C (model NovaMix Compact 50 TMV2). Ma to znaczenie na przykład dla domów, w których są małe dzieci, ale też w budynkach użyteczności publicznej. Podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające dzięki ładnemu wyglądowi doskonale nadają się do montażu bezpośrednio pod umywalką, w dowolnej pozycji. Bezpieczeństwo hydrauliczne podnoszą zawory zwrotne na dopływie ciepłej i zimnej wody.

Zawory NovaMix w instalacji c.w.u. ze wspomaganiem solarnym (montaż w punkcie centralnym). Fot. Taconova
NovaMix Compact w instalacji wody pitnej w punkcie poboru. Fot. Taconova

NovaMix Value: precyzyjna regulacja temperatury

Samoczynny termostatyczny zawór mieszający NovaMix Value dla instalacji sanitarnych i grzewczych zapewnia stałą temperaturę wody w punkcie poboru. Gwarantują także maksymalne wykorzystanie wody z bufora. Dokładna, bezstopniowa regulacja dostępna jest w zakresie 20-50°C, 45-65°C lub 35-70°C. Średnice DN 15, 20 i 25 zapewniają możliwość dopasowania do wielu zastosowań. W wersji z zaworami zwrotnymi nie są potrzebne dodatkowe uszczelnienia. Kolba regulacyjna, która posiada uszczelnienie po obu stronach (dotyczy to również zaworu NovaMIx High Capacity), zapewnia pełną ochronę przed poparzeniem i minimalizuje niepotrzebne domieszki ciepłej wody. , a jednocześnie ogranicza do minimum niepożądane domieszki zimnej wody. Zawory te mają powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia, gwarantującą długotrwałą bezproblemową eksploatację.

Obieg ładowania zasobnika – funkcje rozdziału zaworów NovaMix (rys. Taconova)

Warto przeczytać także:

Leave a Comment