Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja. DNI PROFESJONALISTÓW 2024

Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja. DNI PROFESJONALISTÓW 2024

Stowarzyszenie Polska Wentylacja zaprasza profesjonalistów branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej na FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2024. Już 10-11 kwietnia na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędą się Dni Profesjonalistów. W nowej odsłonie tego wydarzenia są także propozycje dla instalatorów.

10-11 kwietnia 2024 r. na stadionie PGE Narodowym to dwa Dni Profesjonalistów. W tych dniach FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA: DNI PROFESJONALISTÓW 2024, wydarzenie „od specjalistów dla specjalistów”. Umożliwia uczestnikom – projektantom, instalatorom i osobom zajmujących się eksploatacją systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – zdobycie rzetelnej wiedzy, a także poznanie najnowszych osiągnięć techniki wentylacyjnej i klimatyzacyjnej.

Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja. DNI PROFESJONALISTÓW 2024

Na instalatorów zainteresowanych wentylacją, klimatyzacją i pompami ciepła czekają dwa dni nieodpłatnych atrakcji zawodowych. Będą stoiska wystawców (także nasza redakcja – zapraszamy!) i praktyczne pokazy montażowe, ale przede wszystkim solidna dawka rzetelnej i aktualnej wiedzy. Wykłady trwają przez całe dwa dni wydarzenia od 10 do 17 pierwszego dnia i od 10 do 16 drugiego dnia, dlatego z bogatego programu seminariów wybraliśmy dla Was wykłady najciekawsze dla instalatorów!

Wytyczne Stowarzyszenia Polska Wentylacja dla instalacji wentylacyjnych (rekuperacji) w budynkach jednorodzinnych

10 kwietnia 2024, godz. 10-15, sala B

Poznaj zaktualizowane wytyczne SPW dla projektantów, wykonawców i inwestorów! Uzupełnij wiedzę teoretyczną oraz dowiedz się, jak:

 • prawidłowo dobrać rekuperator na straty ciśnienia i ilość dostarczanego powietrza, 
 • w praktyce realizować wymagane przepisy i zalecenia (np. czerpnie i wyrzutnie),
 • prowadzić przewody tworzywowe,
 • stosować filtry i inne urządzenia peryferyjne (np. filtry dodatkowe czy nawilżacze).

Małe instalacje klimatyzacyjne

11 kwietnia 2024, godz. 10-13.40, sala C

Najsolidniejsze szkolenie podstawowe, wprowadzające osoby początkujące w projektowanie i montaż małych instalacji klimatyzacyjnych, a także podnoszące umiejętności projektowe osób już działających w tej dziedzinie. Wykładowca, mgr inż. Bartłomiej Adamski, przedstawi:

 • prawidłowy dobór urządzenia;
 • wskaźniki efektywności, etykiety energetyczne;
 • lokalizacja jednostek zewnętrznych i wewnętrznych, specyfika pracy zależnie od jednostki wewnętrznej (np. ścienne, kanałowe, sufitowe);
 • izolacja rur i odprowadzanie skroplin;
 • podstawowy doboru multisplitów.

Cennym uzupełnieniem będą także informacje o urządzeniach klimatyzacyjnych na palne czynniki chłodnicze, o których opowie dr inż. Tomasz Łokietek, wykładowca w PROZON Fundacja Ochrony Klimatu

Pompy ciepła

11 kwietnia 2024, godz. 13.40-15.50, sala C

Posłuchaj ekspertów z PORT PC i dowiedz się więcej o praktycznych aspektach pracy z pompami ciepła:

 • zasady doboru pomp ciepła – zalecenia i najczęściej popełniane błędy;
 • efektywność energetyczna pomp ciepła;
 • zasady prawidłowego montażu – zalecenia i najczęstsze błędy;
 • przykład budynku zeroenergetycznego z zastosowaniem pomp ciepła.

Cennym uzupełnieniem seminariów jest także ARENA TECHNOLOGII, w której najciekawsze rozwiązania zaprezentują producenci i dystrybutorzy urządzeń i technologii oraz Strefa Instalatora, czyli miejsce pokazów montażowych.

Forum Wentylacja – zasady wstępu

Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich profesjonalistów branżowych. Wstęp jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji. Można zarejestrować się w dniu wydarzenia, natomiast warto dokonać wygodnej rejestracji online. Godziny otwarcia:

 • 10 kwietnia 2024 r. (środa) – 9.30 – 17.00
 • 11 kwietnia 2024 r. (czwartek) – 9.30 – 16.00

Do Centrum konferencyjnego prowadzi brama nr 1. W Tunelu Królaka dostępne są windy, którymi można dojechać bezpośrednio do teren wydarzenia. Najwygodniej dostać się tam od strony Al. Zielenieckiej – tam znajdują się także bezpłatne, duże parkingi.

Leave a Comment