Toaleta myjąca w nowoczesnych łazienkach

Czy toaleta myjąca – zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla strefy WC – może zastąpić bidet? Od czego zależy decyzja – toaleta myjąca czy bidet? Jak uzyskać najwyższy poziom komfortu i higieny w łazience. Przeczytaj wskazówki architektek wnętrz, ambasadorek marki Geberit.

materiał opracowany we współpracy z Partnerem Strefy Instalatora – firmą Geberit


Toaleta myjąca łączy funkcje klasycznego WC i bidetu. Dodatkowym elementem instalacyjnym jest w niej dysza wody myjącej. Wytwarzany przez nią strumień wody jest napowietrzony, co przyczynia się nie tylko do mniejszego zużycia wody, ale także do komfortu użytkownika. Korzystając z toalety myjącej, można nie korzystać z papieru toaletowego (co również przekłada się na oszczędności). Niektóre modele toalet myjących mają także funkcję suszenia, funkcję usuwania nieprzyjemnych zapachów, podgrzewaną deskę z regulacją temperatury czy delikatne światło orientacyjne ułatwiające komfortowe korzystanie z łazienki nocą. Wszystkie parametry toalety myjącej można z kolei wygodnie ustawić na stałe. Służy do tego pilot, bezprzewodowy panel sterowania, a także aplikacja mobilna.

Toalety myjące są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu czystości, dzięki dyszy samoczyszczącej i programowi odkamieniania. Ponadto, można z nich korzystać jak ze zwykłej toalety. Toalety myjące stały się bardzo popularne ze względu na swój ponadczasowy design, oszczędność miejsca w łazience, a także szereg nowoczesnych rozwiązań, tj. tryb suszenia, lady shower, podgrzewaną deskę, delikatne oświetlenie czy możliwość personalizacji programów.

arch. wnętrz Katarzyna Szramek, ambasadorka marki Geberit

Toaleta myjąca czy bidet?

Mając toaletę myjącą oszczędzamy miejsce, bo mamy jedno, a nie dwa urządzenia, co przy niewielkich łazienkach ma ogromne znaczenie. Ponadto korzystając z takiej toalety nie musimy wstawać, aby przenieść się na bidet w celu umycia, co jest bardzo wygodne i zwiększa komfort korzystania. Ważne jest jeszcze to, że nie używamy rąk, bo strumień jest idealnie skierowany i sam opłukuje nasze miejsca intymne. Sterowanie jest proste i możemy je z łatwością dostosować do naszych potrzeb.

arch. wnętrz Anna Wilniewczyc, ambasadorka marki Geberit

Dopasowane do każdego domownika

Oferta rynkowa na toalety myjące wciąż się poszerza. Można wybrać toaletę myjącą dopasowaną do indywidualnych potrzeb, ale i wystroju łazienki. W ofercie marki Geberit znajdują się:

Ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy mają już miskę WC, jest sama deska sedesowa z funkcją mycia, tzw. deska myjąca.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment