Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła zaprasza na XI Kongres PORT PC pod hasłem “Pompy ciepła w energetyce prosumenckiej”. To ważne wydarzenie odbędzie się 21 czerwca 2023 r. w Krakowie. Na uczestników czekają spotkania z gośćmi specjalnymi i duża dawka wiedzy o rynku pomp ciepła, a także dyskusja branżowa. Zapraszamy do rejestracji!
Kongres PORT PC co roku gromadzi kilkaset osób zajmujących się budownictwem i techniką grzewczą. Każdego roku wydarzenie to jest miejscem integracji branży i wymiany doświadczeń, a także zdobycia wiedzy o rynku pomp ciepła, kierunkach jego rozwoju i kształtujących go czynnikach.
XI Kongres PORT PC już 21 czerwca w Krakowie – odbiorcy
Zaproszenie na Kongres tradycyjnie otrzymują wszystkie grupy zainteresowane pompami ciepła i efektywnością energetyczną budynków teraz i w przyszłości. Odbiorcy Kongresu to przedstawiciele branży grzewczej: instalatorzy, projektanci, audytorzy i certyfikatorzy energetyczni, organizacje branżowe, instytucje związane z rozwojem pomp ciepła w Polsce, ale także samorządowcy.
Wszyscy zainteresowani proszeni są o zarejestrowanie się na Kongres (to obowiązkowy warunek uczestnictwa). Udział w Kongresie jest odpłatny – opłata wynosi 500 zł netto, natomiast dla członków PORT PC i studentów obowiązują zniżki.
XI Kongres PORT PC – zakres tematyczny
Na Kongresie omówionych zostanie szereg zagadnień, pod wspólnym hasłem “Pompy ciepła w energetyce prosumenckiej“. Dwoma tematami wiodącymi będą prezentacja raportu International Energy Agency „The Future of Heat Pumps”, a także owe programy dotacyjne dla pomp ciepła. Omówione zostaną także takie zagadnienia jak:
- współpraca pomp ciepła, fotowoltaiki i magazynów energii,
- wyzwania i szanse stojące przed polską branżą pomp ciepła,
- programy wsparcia rynkowego w Europie,
- działania w branży pomp ciepła,
- konieczne kierunki zmian rynku krajowego w najbliższych latach.
Goście specjalni
Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku Kongres stanowi okazję do spotkania gości specjalnych. W tym roku zaproszenie do udziału przyjęli m.in.:
- Piotr Dziadzio – Podsekretarz stanu, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa; Ministerstwo Klimatu i Środowiska,
- Paweł Mirowski – Wiceprezes Zarządu; Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW),
- Laura Cozzi – Chief Energy Modeller; International Energy Agency (IEA),
- Jan Rosenow – Dyrektor Programów Europejskich; The Regulatory Assistance Project,
- Marek Miara – Business Developer Heat Pumps w Fraunhofer ISE.
Więcej informacji o Kongresie
Szczegółowe informacje dotyczące Kongresu oraz program można znaleźć na stronie https://portpc.pl/kongres.


Darmowy Poradnik “Pompy ciepła dla instalatora” podpowie m.in.:
- jak montować pompy ciepła zgodnie z prawem,
- jak uzyskać certyfikat F-gazowy (i kiedy jest potrzebny),
- na jakie szczegóły montażu zwrócić uwagę.