XI Kongres PORT PC – co dla instalatorów?

XI Kongres PORT PC już 21 czerwca w Krakowie

Już 21 czerwca 2023 w Krakowie odbędzie się XI Kongres PORT PC. Jak podkreśla prezes PORT PC Paweł Lachman, podczas dwóch równoległych sesji tematycznych odbędą się wystąpienia cenne także dla instalatorów pomp ciepła. Omówione zostaną na przykład zagadnienia szkoleń, uprawnień, certyfikacji F-gazowej i kierunków rozwoju rynku.

Już pierwsza sesja (10.00-11.30), którą poprowadzi redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego Waldemar Joniec, obejmie trzy bardzo ciekawe tematy:

  • zmiana założeń do nowej Polityki Energetycznej Polski (PEP) 2040, czyli co czeka rynek i branżę. Omówi je sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Piotr Dziadzio.
  • spektakularne obalenie 20 mitów na temat pomp ciepła. Odbędzie się to podczas prezentacji Jana Rosenowa, szefa Regulatory Assistance Project (RAP), jednego z najważniejszych niezależnych komitetów doradczych w Europie.
  • doświadczenia z niemieckiego rynku pomp ciepła w przechodzeniu od kotłów gazowych do elektrycznych pomp ciepła. Transformację u naszych zachodnich sąsiadów zaprezentuje Marek Miara z Fraunhofer ISE.

XI Kongres PORT PC o wsparciu rynku: programy wsparcia i europejskie akty prawne

W godz. 12.00-13.00 podczas sesji Programy wsparcia pomp ciepła w Europie Jakub Koczorowski – Wiceprezes PORT PC przedstawi główne wnioski z Raportu IEA “Przyszłość Pomp Ciepła” – główne wnioski z raportu. W 2050 r. liczba pomp ciepła zamontowanych w budynkach na świecie ma wzrosnąć do 1,8 mld szt., zatem podczas tego wystąpienia dowiemy się, co to oznacza dla instalatorów. Natomiast równolegle będzie trwała sesja Dyrektywa EPBD i „Net-Zero Industry Act. Jeden z ważnych tematów będzie związany z zakończeniem tzw. trilogu dotyczącego nowelizacji dyrektywy EPBD. O już uzgodnionych zmianach w tej dyrektywie, istotnych dla branży, opowie Małgorzata Smuczyńska – wiceprezes zarządu PORT PC.

To będzie ważne dla instalatorów!

Podczas sesji Nowe wyzwania i szanse rynku pomp ciepła w Polsce (godz. 14.00-15.10) na wyzwania w szkoleniu branży pomp ciepła zwróci uwagę Paweł Lachman. Warto zostać także na sesji końcowej Perspektywy rozwoju rynku pomp ciepła w godz. 15.30-16.30. Robert Kałużny z PORT PC przedstawi w rzeczowy sposób zmiany w unijnym rozporządzeniu f-gazowym i ich wpływ na rynek pomp ciepła. Ta sesja przyniesie także debatę na temat perspektyw rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce.

XI Kongres PORT PC – ważne sprawy organizacyjne

Kongres odbywa się 21 czerwca 2023 r. w godz. 10-17, Hotel Metropolo Krakow By Golden Tulip w Krakowie.

Udział w Kongresie kosztuje 500 zł netto. Wymagana jest także rejestracja (do 12 czerwca 2023 r.) z tego formularza.

Program dostępny na stronie: https://portpc.pl/kongres/

Wszystkie wystąpienia i prezentacje będą dostępne dla uczestników w wersji wideo kilkanaście dni po wydarzeniu.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment

Zapisz się na newsletter

a otrzymasz e-book - poradnik "Pompy ciepła dla instalatora"!

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Grupa MEDIUM Sp. z o.o.

 

Zapisz się na newsletter

Na powitanie otrzymasz praktyczny poradnik Pompy ciepła dla instalatora BEZPŁATNIE!

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Grupa MEDIUM Sp. z o.o.