Temponox – system rur i kształtek do instalacji grzewczych [nowość]

Temponox - system rur i kształtek do instalacji grzewczych [nowość]

Zupełnie nowy system rur i kształtek Temponox to propozycja firmy Viega, umożliwiająca wykonanie trwałych i bezpiecznych instalacji grzewczych i chłodzących. Asortyment nowego systemu obejmuje złączki zaprasowywane ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej o średnicach od 15 do 108 mm.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Schiessl Polska


System Temponox przeznaczony jest do ogrzewania i chłodzenia. Asortyment został oznakowany za pomocą dwóch brązowych linii na rurach oraz kropek w tym samym kolorze na złączkach. Złączki mają dodatkowo symbol przekreślonego kranu (nie nadaje się do wody użytkowej) i wyraźne karby na szczytach. Dzięki temu podczas pracy na budowie (nawet przy słabym oświetleniu) praktycznie niemożliwe jest pomylenie systemu Temponox z innymi produktami Viega ze stali nierdzewnej, dopuszczonymi do instalacji wody użytkowej. Zapobiega to także mieszaniu komponentów różnych systemów.

Obszar zastosowania systemu Temponox (ogrzewanie/chłodzenie) jest czytelnie oznakowany. Fot. Viega

Temponox – system rur i kształtek z pełnym asortymentem

Kompletny system Temponox obejmuje rury i złączki o średnicach od 15 do 108 mm. Oprócz standardowych elementów, takich jak łuki, trójniki, mufy, złączki przejściowe z gwintem i kołnierze w asortymencie są także wszystkie niezbędne elementy montażowe do instalacji grzewczych i chłodzących. Złączki zaprasowywane Temponox montuje się przy pomocy sprawdzonych zaciskarek Viega Pressgun i dopasowanych szczęk zaciskowych. Praca w nowym systemie nie wymaga zatem inwestycji w nowe narzędzia.

Wszystkie złączki zaprasowywane fabrycznie wyposażono w uszczelkę z EPDM. W przypadku instalacji pracujących w wyższej temperatury roboczej, można je łatwo wymienić na uszczelki z FKM. Dotyczy to na przykład zastosowania w przewodach przyłączeniowych do kolektorów próżniowych.

Temponox to kompletny system, składający się z rur i złączek ze stali nierdzewnej o średnicach od 15 do 108 mm. Fot. Viega

Wysoka odporność na korozję

Temponox stanowi atrakcyjną alternatywę w przypadku wysokiej jakości instalacji grzewczych i chłodzących, projektowanych z myślą o wymagającym środowisku pracy. Rury ze stali nierdzewnej z dopasowanymi złączkami zaprasowywanymi gwarantują długą żywotność instalacji. Nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego, gdy wilgoć przenikająca przez jastrych styka się bezpośrednio z powierzchnią rury. Taki problem może wystąpić na przykład przy niewłaściwie zabezpieczonych lub przypadkowo uszkodzonych przyłączach grzejników.

Nawet w przypadku ryzyka powstawania kondensatu, związanego z zamkniętymi obiegami chłodzenia, nie trzeba stosować dodatkowych, kosztownych środków ochrony antykorozyjnej. Warto również wspomnieć, że rury ze stali nierdzewnej zapewniają estetyczny wygląd całej instalacji.

System Temponox do chłodzenia i ogrzewania – dowiedz się więcej!

.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment