Slim – nowa kurtyna powietrzna Flowair

Slim jest nową propozycją kurtyny powietrznej od firmy Flowair. W tym ciekawym produkcie firma połączyła walory użytkowe z rozwiązaniami przyjaznymi dla instalatora.

Nowa kurtyna powietrzna Slim znajdzie zastosowanie zarówno na obiektach średniokubaturowych jak hale sportowe, markety, centra handlowe, jak i w mniejszych pomieszczenia typu sklepy, hotele, biura, restauracje itp. Pasuje do 99% otworów drzwiowych i jest opisywany przez firmę jako najwęższe urządzenie na rynku. Dostępny jest w trzech długościach: 1 m, 1,5 m i 2 m. Natomiast dzięki brakowi bocznych detali długości te odpowiadają rzeczywistej długości całego urządzenia. Dzięki temu kurtyna idealnie wpasowuje się w otwór drzwiowy. Zamontowane poziomo kurtyny tworzą niemal niewidoczną linię ze skrzydłem drzwiowym. Nie ograniczają przestrzeni wewnątrz pomieszczenia i gwarantują maksymalną oszczędność miejsca.

Kurtyna powietrzna Slim pasuje do 99% otworów drzwiowych

Kurtyna dostępna jest w trzech wersjach: z wodnym wymiennikiem ciepła, z grzałkami elektrycznymi i bez wymiennika ciepła  (tzw. zimna).
Poza tym w standardzie dostępne są dwie wersje kolorystyczne: biała z czarnymi elementami oraz czarna. Zalecana wysokość montażu do 3,2 m wystarczy do zabezpieczenia otworu drzwiowego w większości lokali usługowych.

Kurtyna Slim to urządzenie typu Plug & Play. Nabudowane przyciski umożliwiają dostosowanie bariery powietrznej do konkretnych potrzeb. Wbudowany czujnik ruchu uruchamia kurtynę w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu urządzenia. Nie jest zatem potrzebna już żadna dodatkowa automatyka.

Urządzenie wyposażono w niewidoczny system mocowania. Pozwala on na montaż w pionie i w poziomie za pomocą tych samych wsporników. Należy także dodać, że zoptymalizowany kształt i otwierana klapa serwisowa umożliwia bezpośredni dostęp do automatyki. Ułatwia to podłączenie instalacji elektrycznej lub regulację parametrów czujnika ruchu. Kurtynę można też połączyć z łatwo wymienialnym, zewnętrznym filtrem zgrubnym. Dzięki temu kurtyna poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu.

Slim - nowa kurtyna powietrzna Flowair
Ułatwiony montaż, konserwacja i serwis kurtyny Slim dzięki kształtowi i uchylnej klapie

Źródło: Flowair

Warto przeczytać także:

Leave a Comment