Nowe pompy ciepła w różnych wykonaniach [nowości pompy ciepła]

Nowe pompy ciepła w różnych wykonaniach [nowości pompy ciepła]

Pod koniec roku producenci wprowadzają do swojej oferty nowe pompy ciepła. Szeroki przekrój nowości – powietrze-powietrze, powietrze-woda monoblok i split – pozwala wybrać urządzenia dopasowane do różnych oczekiwań inwestora i potrzeb inwestycji.

Nowe pompy ciepła od Rotenso

Nowe, monoblokowe pompy ciepła powietrze/woda Rotenso serii WINDMI to odpowiedź marki na zapotrzebowanie rynku na urządzenia szybkie i proste w instalacji. Pompy ciepła WINDMI jedno i dwuwentylatorowe o mocach od 4 do 16 kW zapewniają m.in. wysoką klasę efektywności energetycznej: A+++ dla temperatury wody 35˚C oraz A++ dla temperatury wody 55˚C.

Współczynnik COP może wynosić nawet 4,75, natomiast temperatura zasilania wody grzewczej aż do 62°C (zarówno do ogrzewania, jak i przygotowania c.w.u.). Urządzenia te sprawdzą się zatem również do zasilania instalacji centralnego ogrzewania z tradycyjnymi grzejnikami. Spośród licznych udogodnień podnoszących komfort codziennego użytkowania Rotenso WINDMI warto wymienić intuicyjny sterownik oparty na ikonach. Użytkownicy docenią także oraz możliwości indywidualnego zaprogramowania do 4 przycisków „dry contact z wybranymi przez użytkownika funkcjami. Udogodnienie stanowi także możliwość zdalnego sterowania pompą poprzez popularną aplikację Tuya do zarządzania zasobami inteligentnego domu.

Jednowentylatorowa monoblokowa pompa ciepła Windmi. Fot. Rotenso

Klimatyzator całoroczny (pompy ciepła powietrze-powietrze) od LG

LG szykuje się do oficjalnej premiery najnowszego domowego klimatyzatora ARTCOOL Gallery na targach elektroniki i technik komunikacyjnych CES 2023. ARTCOOL Gallery ma 27-calowy, jasny ekran LCD otoczony elegancką ramą, dzięki czemu umożliwia wyświetlanie spersonalizowanych treści. Sprawia to wrażenie, że patrzymy na dzieło sztuki, a nie na zaawansowany klimatyzator. Aplikacja LG ThinQ umożliwia wybór statycznej lub animowaenj grafiki z bazy produecnta lub dodanie własnego zdjęcia. Aplikacja daje też szerokie możliwości sterowania i zarządzenia. Pozwala na przykład wybierać ustawienia i funkcje oraz monitorować status urządzenia w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Klimatyzator pokojowy ARTCOOL Gallery. Fot. LG

Nowy klimatyzator to także zaawansowane wyposażenie. Za energooszczędne chłodzenie i ogrzewanie odpowiada sprężarka DUAL Inverter Compressor™ LG. Zapewnia zużycie do 70% mniej energii niż konwencjonalny klimatyzator pokojowy. Regulowanie nadmuchu odpowiednie dla danej przestrzeni umożliwia trójstronny pośredni przepływ powietrza. Natomiast funkcja AI Dry™ zapewnia świeży przepływ powietrza oraz skuteczne usuwanie wilgoci z wnętrza. Funkcja ta bowiem utomatycznie ustawia optymalny okres suszenia w oparciu o czas i wybrany tryb pracy. Ponadto dolną kratkę urządzenia można bez trudu zdjąć i wyczyścić. Najnowszy model LG podczas pracy w trybie Sleep generuje dźwięk na poziomie zaledwie 20 decybeli i zamyka dolną łopatkę.

Pompa ciepła “All-in-one” od Gree

Pompy ciepła Gree VERSATI All in One to urządzenia typu split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Zbiornik zintegrowano z hydromodułem wewnętrznym. Wszystkie niezbędne elementy zostały umieszczone w jednej, estetycznej obudowie, która bez przeszkód wkomponuje się w nowoczesne przestrzenie. Budowa jednostki wewnętrznej pozwala na maksymalne skrócenie czasu montażu oraz ograniczenie ilości elementów układu grzewczego. Ułatwia to zarówno dobór i montaz, jak i późniejszą eksploatację. Przemyślana konstrukcja pozwala oszczędzić miejsce w stosunku do układu ze zbiornikiem zewnętrznym. Wymiar jednostki wewnętrznej to tylko 60 x 65 cm przy 180 cm wysokości. Montaż urządzenia nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji i podzespołów do podłączenia zasobnika. Jedna kompaktowa jednostka zapewnia ciepłą wodę użytkową oraz wodę grzewczą. W trybie ogrzewania pracuje niezawodnie aż do -25°C. Maksymalna temperatura wody grzewczej to 60°C, a w trybie grzania c.w.u. z wykorzystaniem grzałki elektrycznej – aż 80°C.

Pompa ciepła “wszystko w jednym”. Fot. Gree

Warto przeczytać także:

Leave a Comment