Kompaktowa przepompownia Kessel – sposób na cofkę

Kompaktowa przepompownia Minilift S firmy Kessel ze zintegrowaną funkcją wpustu w pokrywie nie tylko usuwa ścieki szare, ale i chroni pomieszczenia znajdujące się poniżej poziomu zalewania.

Zintegrowany z pokrywą wpust przyjmuje wodę z powierzchni podłogi – nawet w przypadku pęknięcia rury pomieszczenie pozostanie zawsze suche. Urządzenie jest gotowe do podłączenia. Łatwy montaż gwarantuje teleskopowa nasada, która służy do płynnego wyrównania wysokości i poziomu ze zintegrowanym wpustem. Część denna z polipropylenu jest odporna na własności korozyjne (agresywne) ścieków.

Przepompownię można łatwo zabudować w płycie podłogowej w sposób niemal niewidoczny. Może być czarna, ale też można wypełnić ją płytkami, by idealnie pasowała do podłogi.

Elementem wyposażenia przepompowni jest pompa KTP 300 o mocy 300 W ze sterowaniem pływakowym. Wydajność maksymalna pompy wynosi 8 m3/h, przy wysokości podnoszenia do 6 m. Pompa jest wyjmowana, dzięki czemu późniejsza konserwacja obejmuje proste czynności, wymagające tylko wyjęcia wtyczki zintegrowanej z pompą.

Urządzenie wyposażone jest w fabrycznie w dopływ i odpływ, zaś na przewodzie tłocznym umieszczony jest zawór zwrotny. To rozwiązanie skutecznie chroni przed cofaniem ścieków.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment