Inteligentny grzejnik wie, kiedy się wyłączyć i włączyć

Inteligentny grzejnik Atlantis Divali

Grzejniki mogą być wyposażone w tzw. inteligentne systemy sterowania. Pozwalają one na obniżanie i podnoszenie temperatury w pomieszczeniach zależnie od pory dnia lub obecności domowników. Podnosi to energooszczędność całego systemu.

Obniżanie i podwyższanie temperatury w ramach inteligentnego systemu sterowania możliwe jest dzięki dwóm rozwiązaniom.

  • Czujnik światła – umożliwia obniżenie temperatury w nocy.
  • Czujnik ruchu – umożliwia obniżenie temperatury, gdy nikogo nie ma w domu. Dodatkowo możliwe jest zapamiętanie rytmu życia domowników, dzięki czemu grzejnik może włączyć się krótko przed ich powrotem do domu.

Dostawca grzejników z inteligentnym sterowaniem, firma Atlantis Polska, przypomina, że precyzyjne sterowanie wysokością temperatury pozwala nie tylko zachować komfort cieplny, ale też oszczędzać energię. Obniżenie temperatury choćby o 1oC powoduje oszczędność ok. 7% w wydatkach na energię. Zastosowanie systemu sterowania pozwala na osiągnięcie oszczędności 10-30% w skali roku. W 2014 roku w dwóch miastach we Francji sprawdzono, jak zmieniło się zużycie energii po instalacji grzejników z inteligentnym systemem sterowania – oszczędności wyniosły ok. 40% ponoszonych wcześniej kosztów.

Grzejniki Atlantic Polska mogą być też sterowane za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch.

Urządzenia Atlantic, które wyposażono w protokół io-homecontrol® są kompatybilne z systemem inteligentnego domu firmy somfy®.

Źródło i zdjęcie główne: Atlantis Polska (na zdjęciu model grzejnika pionowego Divali)

Warto przeczytać także:

Leave a Comment