Domekt R 450 V – nowe wydanie centrali marki Komfovent

Domekt R 450 V - nowe wydanie centrali marki Komfovent

Domekt R 450 V – znana centrala marki Komfovent – pojawił się w nowej odsłonie. Urządzenie, w Polsce oferowane przez firmę Ventia, ma teraz lepsze parametry oraz zaawansowaną automatykę i sterowanie w standardzie.

Domekt R 450 V, urządzenie z oferty marki Komfovent, zostało ostatnio ulepszone pod wieloma względami. Postawiono przede wszystkim na poprawienie energooszczędności. JPM (jednostkowy pobór mocy elektrycznej) został zmniejszony do 0,27 W/(m3/h) – wcześniej wynosił 0,44 W(/m3/h). Roczne zużycie energii wynosi obecnie 140 kWh. Zmiany w konstrukcji obudowy, w tym zamków i zawiasów, przyczyniły się do poprawy szczelności, eliminacji mostków cieplnych i parametrów akustycznych urządzenia. Na niższe zużycie energii przekłada się także nowa konstrukcja wentylatorów. Klasa energetyczna całego urządzenia została podwyższona do A+.

Znaczenie automatyki w nowej centrali Domekt R 450 V

Zaletą mocną podkreślaną przy nowej centrali jest przede wszystkim jej zaawansowana automatyka i możliwości sterowania. Zmodernizowano płytę główną, która umożliwia wykorzystanie szeregu funkcji zintegrowanej automatyki C6M. Można na przykład precyzyjnie sterować wydajnością wymiennika obrotowego (od 0 do 100%). Inną możliwością jest dokładniejszy pomiar parametrów pracy urządzenia. Umożliwiają to nowe aerodynamiczne czujniki temperatury i przepływu powietrza.

Centrala wentylacyjna 100% online

Nowe wydanie centrali daje szerokie możliwości sterowania online. W standardzie urządzenie wyposażono w dostęp do chmury producenta, moduł komunikacyjny wi-fi, router oraz webserver. Dzięki temu centrala automatycznie łączy się z internetemTo oznacza, że dla każdej takiej centrali w standardzie udostępniono szereg opcji sterowania online:

  • łączenie z centralą z dowolnego urządzenia (komputer, tablet, telefon);
  • sterowanie aplikację sieciową (webową) z dowolnego miejsca, dzięki połączeniu z chmurą producenta;
  • aplikacja mobilna Komfovent Control, umożliwiająca sterowanie centralą;
  • bezpłatna pomoc techniczna;
  • wsparcie serwisowe online także po okresie gwarancji.

Dodatkowe korzyści

Producent umożliwia także nieodpłatne przedłużenie pełnej gwarancji do trzech lat. Warunkiem jest rejestracja urządzenia na stronie producenta. Warto także zwrócić uwagę na cenę urządzenia. Mimo licznych usprawnień w jego konstrukcji i eksploatacji, cena urządzenia pozostaje niezmieniona.
Filtry do nowej centrali można kupić także online (więcej: filtry do central Ventia online).

Warto przeczytać także:

Leave a Comment