Oszczędne pompy do wody deszczowej. Poradnik Pedrollo

Pedrollo oszczędne pompy do wody deszczowej

Jak “wyciągnąć” najwięcej z deszczówki i najrozsądniej wydać pieniądze z dotacji “Moja Woda”? Warto kupić urządzenia, które oferując wysoką jakość, cechują się jednocześnie rozsądną cena i prostotą instalacji. Dzięki niezawodności i łatwej obsłudze nie tylko pomogą skorzystać z wody deszczowej, ale też pozwolą na oszczędności w skali całego budynku. Pompy do wody deszczowej powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale też oszczędne.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Pedrollo


Jak wybrać najlepszą pompę do wody deszczowej – trwałą, wydajną i dobrze dopasowaną do konkretnego zastosowania? Poznaj propozycje, które eksperci marki Pedrollo rekomendują do zagospodarowania wody deszczowej wokół domu!

Zoptymalizowana wydajność i niskie koszty instalacji

Top Multi-Evotech to wielostopniowa zatapialna pompa automatyczna wyposażona w trwały wirnik z norylu. Obudowę i dyfuzor wykonano z technopolimeru wzmacnianego włóknem szklanym, zaś płaszcz i wałek silnika – ze stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i zoptymalizowaniu konstrukcji pompa ta łączy bardzo wysoką jakość z prostotą i szybkością instalacji. Za wydajność i efektywne użytkowanie odpowiada wewnętrzne urządzenie elektroniczne. Uruchamia ono pompę, gdy ciśnienie w układzie spada poniżej 1,5 bara (na przykład przy otwarciu zaworu). Natomiast pompa wyłącza się, gdy przepływ spada poniżej 3 l/min.

Parametry robocze pompy:

  • Wydajność do 120 l/min
  • Wysokość podnoszenia 53 m (5,3 bar)
  • Wbudowany automatyczny włącznik ciśnieniowy.

Top Multi-Evotech do pompowania deszczówki – dowiedz się więcej!

Wyżej (UP) z wydajnością i niezawodnością

Zatapialna pompa wielostopniowa UP znakomicie sprawdzi się w obsłudze zbiorników na wodę deszczową. W rozwiązaniu tym postawiono przede wszystkim na niezawodność. Dopuszczalna wysoka zawartość piasku w wodzie sprawia, że pompa pracuje wydajnie i bezpiecznie także podczas pompowania wody z zawiesiną. Pompa idealnie sprawdzi się także do pracy okresowej. Wyposażono ją bowiem szereg opatentowanych innowacyjnych rozwiązań technicznych, które zapobiegają blokowaniu się urządzenia nawet po dłuższym okresie bezczynności.

Parametry robocze pompy:

  • Wydajność do 180 l/min maks
  • Wysokość podnoszenia 95 m (9,5 bar)
  • Maksymalna zawartość piasku do 150 g/m3!

Pompa UP do obsługi zbiorników na deszczówkę – dowiedz się więcej!

Energooszczędne, samozasysające pompy do wody deszczowej

FUTURE JET, nowoczesna samozasysająca pompa do wody czystej nawet w obecności powietrza, znakomicie sprawdzi się do nawadniania ogródków przydomowych. Jest to znakomity przykład ewolucji rozwiązania pompowego, które cechuje się wysoką sprawnością hydrauliczną przy jednoczesnej wysokiej energooszczędności. Zredukowane turbulencje umożliwiły bardzo stabilną pracę pompy. Stosunek mocy do wydajności jest bardzo korzystny. Urządzenie ma patent międzynarodowy.

Parametry robocze pompy:

  • Wydajność do120 l/min (7,2 m3/h)
  • Wysokość podnoszenia 58 m

Pompa FUTURE JET do nawadniania ogrodów przydomowych – dowiedz się więcej

Warto przeczytać także:

Leave a Comment