Blog

Jak zapewnić klimatyzację w bloku?

Klimatyzacja w bloku - pytania i odpowiedzi

Nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych poszukują sposobów na podniesienie komfortu w swoim miejscu zamieszkania. Coraz chętniej takiego rozwiązania poszukują mieszkańcy bloków. Czy można zamontować klimatyzację w bloku mieszkalnym, czy też wymaga to szczególnych pozwoleń? Co może się zdarzyć, jeśli klimatyzator zostanie zamontowany bez wiedzy i zgody spółdzielni lub wspólnoty?

Czyste Powietrze – nowe wymogi dla pomp ciepła

Rozwój pomp ciepła na propan - na zdjęciu pompa ciepła na R290 firmy Frapol

Od 22 kwietnia 2024 r. będą obowiązywać nowe wymogi w dla pomp ciepła, ale także kotłów na biomasę w programie Czyste Powietrze. Wymogi powstały w porozumieniu z branżą (producenci i dystrybutorzy) oraz stroną społeczną. Mają one przede wszystkim chronić beneficjentów przed inwestowaniem w urządzenia niskiej jakości.

Centrala deszczowa: wykorzystanie wody deszczowej w instalacji budynkowej

Centrala deszczowa: wykorzystanie wody deszczowej w instalacji budynkowej

Centrala deszczowa stanowi węzeł między instalacją wody opadowej a instalacją wody pitnej. Pozwala przede wszystkim na automatyczne wykorzystanie wody deszczowej zgromadzonej w zbiorniku. W razie jej braku natomiast dostarcza do punktów poboru wodę z instalacji wodociągowej.

Pięć najlepszych książek dla instalatora pomp ciepła

Pięć najlepszych książek dla instalatora pomp ciepła

Oto pięć najlepszych książek dla instalatora pomp ciepła. Stanowią propozycje dla fachowca, który woli zdobyć solidne podstawy instalowania pomp ciepła niż uczyć się na szybko. To książki dla kogoś, kto nie szuka drogi na skróty. Czytelnik takich książek przede wszystkim chce zrozumieć, jak działa pompa ciepła, na czym polega obieg chłodniczy czy też jak wykonać działające układy hydrauliczne z pompą ciepła.