AB-QM 4.0 – nowy zawór PICV od Danfoss

16 lat temu Danfoss wprowadził na rynek zawór AB-QM – pierwszy zawór regulacyjny niezależny od ciśnienia (PICV), który zmienił możliwości regulacji instalacji. Obecnie na rynek wchodzi kolejna odsłona tego przełomowego rozwiązania, AB-QM 4.0, powstała specjalnie z myślą o najbardziej nowoczesnych i wymagających budynkach.

Całkowicie przeprojektowany regulator różnicy ciśnienia, zastosowanie innowacyjnych materiałów czy poprawienie odporności na osadzanie kamienie i starzenie zaworu to najważniejsze udoskonalenia, które zostały wprowadzone w stosunku do uznanej konstrukcji AB-QM. Całkowicie zautomatyzowana linia produkcyjna zapewnia powtarzalność wysokiej jakości. Wśród istotnych zmian należy także wskazać:

  • szersze zakresy przepływów, 
  • zwiększona klasa ciśnieniowa, 
  • wersje z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym, 
  • grzybek odciążony ciśnieniowo, 
  • napełnianie i płukanie w obu kierunkach, 
  • zawsze widoczna nastawa.

Wprowadzone zmiany składają się m.in. na jeszcze dokładniejszą regulację przepływu przez cały okres działania. Umożliwiło to wprowadzenie standardowej 5-letniej gwarancji obiektowej na zawory AB-QM 4.0.

AB-QM 4.0 może współpracować z konwencjonalnymi siłownikami oraz napędem NovoCon® S, tworząc rozwiązanie skrojone na miarę inteligentnych budynków. Takie rozwiązania oferują nowe zaawansowane opcje dostępne do integracji w systemach zarządzania budynkiem, jak np. alokowanie oraz aktywne zarządzanie zużyciem energii w budynku, zdalne wykonywanie nastawy i płukania czy możliwość podłączenia dodatkowych peryferii wpisujących się idealnie w HVAC 4.0.

Źródło i zdjęcie główne: Danfoss

Warto przeczytać także:

Leave a Comment