Podgrzewana odzież robocza. Poradnik firmy Milwaukee

Podgrzewana odzież robocza. Poradnik firmy Milwaukee

Praca zimą i w okresach przejściowych wymaga specjalnego przygotowania. Dotyczy to także odzieży dla osób pracujących na zewnątrz lub w nieogrzewanych pomieszczeniach. Podgrzewana odzież robocza – odzież z własnym źródłem ciepła – dobrze ochroni instalatorów przed wychłodzeniem. Sprawdzi się, by zapewnić komfort cieplny w zmiennych warunkach.

materiał opracowany we współpracy z Partnerem Strefy Instalatora – firmą Milwaukee


Wychłodzenie organizmu może powodować nie tylko dyskomfort i większe ryzyko przeziębienia, ale także negatywnie wpływać na zdrowie i wydajność pracowników. Jak wskazuje CIOP (Centralny Instytut Ochrony Pracy), może powodować problemy z koncentracją. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić odmrożenia, zaburzenia świadomości i hipotermia.

Ogrzewanie miejsca pracy nie zawsze jest możliwe. Jednak nawet kiedy jest dostępne, wiąże się z ograniczeniami i trudno dopasować je do indywidualnych potrzeb pracowników. Zamiast stosowania źródeł miejscowych, można spojrzeć na sprawę jeszcze bardziej indywidualnie. Komfort cieplny dopasowany do każdego pracownika zapewnić może podgrzewana odzież robocza. Działa ona dzięki wbudowanym w ubranie panelom grzewczych, które efektywnie przekazują ciepło bezpośrednio do ciała użytkownika.

Podgrzewana odzież robocza zapewnia swobodę w pracy

Dla instalatorów dostępne są podgrzewane koszulki, bluzy, kamizelki i kurtki. Pozwalają one zapewnić komfort termiczny pracowników pracujących w zmiennych warunkach temperaturowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli regularnie przemieszczamy się między ogrzewanymi pomieszczeniami a nieogrzewanymi przestrzeniami. Poziom ogrzewania można łatwo i szybko regulować. Kiedy trzeba wykonać pracę na zewnątrz, poziom ogrzewania można zwiększyć. Natomiast jeśli pracownik przeniesie się do budynku ogrzewanego, możne z łatwością zmniejszyć poziom lub wyłączyć ogrzewanie. Dzięki temu unika nie tylko wychłodzenia, ale tez przegrzania. Zastosowanie odzieży podgrzewanej pozwala zrezygnować z kilku warstw ubrań, co zwiększa swobodę ruchu i komfort.

Trwałość i łatwość utrzymania

Panele grzewcze wykonuje się z solidnych włókien, które jednocześnie dobrze rozprowadzają i trzymają ciepło. Wytrzymałość włókien zapewnia także odporność na przedarcia i przetarcia. Co więcej, podgrzewaną odzież roboczą można prać w pralce i suszyć w suszarce do ubrań. Upraszcza to nie tylko użytkowanie, ale także konserwację.

W rozwiązaniach Milwaukee stosujemy kilka stref grzewczych wykonanych z włókien węglowych, zapewniających równomierne i efektywne rozprowadzanie ciepła. Poziom ogrzewania można dostosować do indywidualnych potrzeb poprzez panel sterowania, za pomocą którego można przełączyć grzanie w tryb wysoki, średni lub niski. Nowoczesna odzież podgrzewana, dzięki zastosowaniu małego i lekkiego, lecz wydajnego akumulatora, może zapewnić do 11 godzin grzania, co wystarcza na długi dzień pracy w trudnych warunkach.

Andrzej Wieder, Regional Head of Sales Personal Protective Equipment Milwaukee CEE

Warto przeczytać także:

Leave a Comment