Jak w pełni wykorzystać właściwości nowoczesnych urządzeń grzewczych, aby były wydajne i efektywne energetycznie? Pomoże dobra znajomość podstaw teoretycznych funkcjonowania systemu grzewczego. Najnowsza, zgodna z prawem i postępem technicznym, kompleksowa aktualna wiedza na ten temat zawarta jest w nowej książce Politechniki Rzeszowskiej “Ogrzewnictwo”.
Choć książka “Ogrzewnictwo” stanowi przede wszystkim nowoczesny podręcznik dla studentów kierunku inżynieria środowiska, może stanowić pomoc dla profesjonalistów. Bardzo istotne jest odwołanie do obowiązujących uregulowań prawnych. Dotyczy to w szczególności wymagań z zakresu izolacyjności i energochłonności budynków.
Autorzy dużą wagę przyłożyli do prostego, zrozumiałego języka. W przystępny sposób omówiono zasady projektowania instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) „krok po kroku”, od obliczeń współczynników przenikania ciepła do graficznego obrazowania instalacji i obliczeń hydraulicznych. Omówiono również programy do projektowania instalacji c.o. Cenny dla wykonawców będzie szczególnie rozdział dotyczący wymagań wykonawstwa i odbioru robót instalacji c.o. Pomocną ściągą w codziennej pracy będzie także dodatek, obejmujące podstawowe wiadomości z termodynamiki, mechaniki płynów i wymiany ciepła, wykorzystywanych w technice i inżynierii grzewczej.
Książkę można kupić w Księgarni Technicznej!
Autorami podręcznika są doświadczeni pracownicy dydaktyczni Politechniki Rzeszowskiej – dr inż. Bożena Babiarz i dr inż. Władysław Szymański. Recenzenci podręcznika: prof. dr hab inż. Witold Wasilewski oraz dr hab. inż. Marian Hopkowicz prof. PK wnieśli cenny wkład w ostateczny kształt książki.
“Pompy ciepła dla instalatora”
- jak montować pompy ciepła zgodnie z prawem,
- jak uzyskać certyfikat F-gazowy (i kiedy jest potrzebny),
- na jakie szczegóły montażu zwrócić uwagę.