System podtynkowy Prevista dla szybkiego i bezpiecznego montażu

System podtynkowy Prevista dla szybkiego i bezpiecznego montażu

Technika zabudowy podtynkowej zapewnia istotne korzyści przy wykańczaniu nowych łazienek lub ich remontach. Umożliwia elastyczną aranżację dostępnej przestrzeni. System podtynkowy Prevista marki Viega powstał we współpracy z instalatorami. Dlatego oferuje przemyślane i praktyczne rozwiązania, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają prace montażowe.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Viega


Produkty z linii Prevista Dry i Prevista Pure pozwalają w optymalny sposób wykonać instalację podtynkową w zabudowie suchej lub mokrej. Ponadto, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne gwarantują szybki i bezbłędny montaż. System firmy Viega oferuje również szerokie możliwości w zakresie projektowania łazienek o nietypowym układzie lub w budynkach o różnych konstrukcjach ścian.

Koncepcja modułowa

System podtynkowy Prevista oparto na koncepcji modułowej. W rozwiązaniu tym w różnych modelach stelaży podstawowe komponenty są identyczne. Znacznie ułatwia to pracę instalatora. Na przykład przy montażu na ścianie lub w profilach, poprzeczki i ścienne zestawy mocujące są zawsze montowane tak samo. Dotyczy to również poszczególnych ustawień, takich jak regulacja wysokości mocowania miski ustępowej, pisuaru lub umywalki do wymaganego poziomu.

Viega Prevista to system podtynkowy oparty na koncepcji modułowej. Dzięki temu wiele jego komponentów jest identycznych w przypadku różnych modeli z serii Prevista Dry (zabudowa sucha) i Pure (zabudowa mokra)

Wszystkie stelaże Viega Prevista o standardowej wysokości 1120 mm wyposażono w identyczną spłuczkę. Niezależnie od sytuacji montażowej, poszczególne czynności, takie jak podłączenie do sieci wodociągowej, czy ustawienie dławika przepływu wody lub zaworu do pełnego lub małego spłukiwania, są zawsze takie same. Nie tylko ułatwia to prace instalacyjne, ale także zapobiega ewentualnym błędom montażowym.

Dużą zaletą spłuczki Prevista jest jej kompatybilność ze wszystkimi nowymi przyciskami uruchamiającymi z serii Visign. Dzięki temu możemy dokonać wyboru najbardziej pasującego nam modelu, już po zakończeniu montażu.

System podtynkowy Prevista z żółtym kolorem przewodnim

Wiele czynności montażowych w systemie Prevista można wykonać bez użycia żadnych narzędzi, między innymi podłączenie zaworu kątowego do spłuczki lub ustawienie dławika przepływu wody. Wszystkie elementy montowane ręcznie mają kolor żółty, a ich instalacja jest bardzo intuicyjna. Można je rozpoznać na pierwszy rzut oka, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Przy montażu elementów w kolorze żółtym nie są potrzebne żadne narzędzia. Na zdjęciu widoczne mocowanie stelaża Prevista Dry do ściany.

Proste etapy montażu

Poszczególne etapy pracy zostały znacznie uproszczone. Uniwersalne nóżki montażowe równie łatwo zamontujemy na surowej posadzce, jak i w profilu.

Montaż stelaża do ściany i regulacja głębokości nie wymagają praktycznie żadnego wysiłku – funkcjonalne rozwiązania, takie jak ścienny zestaw mocujący, zapewniają dodatkową oszczędność czasu.

Regulacja wysokości przyłączy wody i odpływów do umywalki i pisuaru była czasem bardzo uciążliwa. Nowe zaciski z szybką blokadą rewolucjonizują ten etap pracy, zapewniając przy tym tak samo dobrą stabilność, jak w przypadku przykręcenia na śruby.

Uniwersalne nóżki montażowe równie łatwo zamontować na surowej posadzce, jak i w profilu.

System podtynkowy Prevista – rozwiązanie ekonomiczne i przyjazne dla instalatorów

Liczne ułatwienia montażowe, które wyróżniają system Prevista są wynikiem ścisłej współpracy z fachowcami i ich wieloletniego doświadczenia budowlanego. Celem firmy Viega było usprawnienie wszystkich procesów, począwszy od logistyki, przez magazynowanie, aż po samą instalację. Dzięki temu powstało rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne i praktyczne niż tradycyjne systemy podtynkowe. System Prevista jest opłacalny nie tylko z punktu widzenia inwestorów, ale odciąża także firmy wykonawcze w przypadku niedoboru wykwalifikowanych pracowników.

Dowiedz się więcej

Warto przeczytać także:

Leave a Comment