Ogrzewanie hybrydowe i pompy ciepła. Seria MAGIS PRO V2 od Immergas

Seria MAGIS PRO V2 to najnowsze pompy ciepła oferowane przez Immergas, spełniające wymagania stawiane urządzeniom w programie “Czyste Powietrze”. Na uwagę klientów i instalatorów zasługuje także urządzenie hybrydowe Magis COMBO V2, w którym pompa ciepła MAGIS współpracuje w zależności od modelu z jedno- lub dwufunkcyjnym gazowym kotłem kondensacyjnym. Elementy kotła gazowego są zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła w jednej obudowie. 

materiał przygotowany we współpracy z Partnerem Strefy Instalatora – firmą Immergas


Pompy ciepła MAGIS PRO V2 to urządzenia split (hydrauliczna część układu jest umieszczona w jednostce wewnętrznej, a układ chłodniczy – w zewnętrznej) powietrze/woda. W rozwiązaniu tym postawiono na stabilną i pracę systemu przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji.

Pompa ciepła z serii MAGIS PRO V2 – korzyści dla użytkownika

 • rozbudowana automatyka – efektywna współpraca z innymi elementami instalacji. Fabrycznie zamontowany zawór 3-drogowy co/cwu z napędem w jednostce wewnętrznej. Automatyka przystosowana do sterowania dwoma strefami grzewczymi (w tym jedna mieszająca) oraz współpraca z instalacją fotowoltaiczną;
 • dopasowanie do potrzeb – modulacja mocy od 30÷100% zapewnia dopasowanie mocy pompy ciepła do aktualnych potrzeb budynku;
 • ekonomiczna i ekologiczna praca – zastosowanie czynnika chłodniczego R32 przyczynia się do większej stabilności i efektywności energetycznej urządzenia, natomiast odpowiednio małe napełnienie oznacza, że nie ma konieczności zakładania karty urządzenia w systemie CRO;
 • zastosowanie do instalacji o różnej temperaturze czynnika grzewczego, w tym współpraca z instalacjami wysokotemperaturowymi (do 65°C) – sprawdzi się nie tylko jako urządzenie do budynków nowych, ale też przy modernizacji;
 • podwyższony poziom finansowania w programie “Czyste Powietrze” (dzięki klasie energetycznej A++ dla temperatury zasilania 55°C) – ważne dla osób dokonujących wymiany starego źródła ciepła na pompę ciepła;
 • szeroko pojęte spokój i bezpieczeństwo – urządzenie pracuje stabilnie aż do temperatury zewnętrznej -25oC. Jednocześnie producent daje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat.

Dane techniczne (wybrane)


pompa ciepła
split powietrze/woda
MAGIS PRO 6 V2
Pompa ciepła Immergas MAGIS PRO 6 V2
MAGIS PRO 9 V2
Pompa ciepła Immergas MAGIS PRO 9 V2
MAGIS PRO 12 V2
Pompa ciepła Immergas MAGIS PRO 12 V2
typ pompy ciepłasplit powietrze/woda split powietrze/woda split powietrze/woda
czynnik chłodniczyR32
napełnienie 1,2 kg
R32
napełnienie 1,4 kg
R410A
napełnienie 2,98 kg
znamionowa moc grzewcza
[kW]
niskotemperaturowe*
średniotemperaturowe**
wysokotemperaturowe***

6,00
5,40
4,80

9,00
8,60
8,00
12,00
11,50
11,01
współczynnik COP
(wg PN-EN 14511)

(A7/W35)*
(A5/W45)
**
(A7/W55)***


4,92
3,69
2,93


4,81
3,58
2,65


4,63
3,56
2,87
maks. temp.
zasilania instalacji
[°C]
656555
klasa energetyczna
(dla ogrzewania)
A+++ (Tzas=35°C)
A++ (Tzas=55°C)
A+++ (Tzas=35°C)
A++ (Tzas=55°C)
A+++ (Tzas=35°C)
A+ (Tzas=55°C)
wymiary [mm] wys. x szer. x gł.
jednostka zewnętrzna
jednostka wewnętrzna

934 x 638 x 310
760 x 440 x 250

1100 x 940 x 384
760 x 440 x 250

1400 x 940 x 384
780 x 440 x 340
dokumentykarta MAGIS PRO 6 V2 karta MAGIS PRO 9 V2 karta MAGIS PRO 12 V2
Pompy ciepła MAGIS PRO V2 z oferty firmy Immergas

Wyższy poziom pompy ciepła

Jednym z trendów we współczesnym budownictwie, związanym z nowymi wymaganiami WT 2021 jest ogrzewanie hybrydowe, czyli systemowe połączenie różnych źródeł ciepła. Dzięki temu można spełnić najwyższe wymagania użytkowników. Urządzenie hybrydowe może realizować ogrzewanie, chłodzenie i produkcję c.w.u. w sposób najbardziej ekonomiczny. Takiego rozwiązania nie mogło więc zabraknąć w najświeższej ofercie Immergas.

Na bazie pompy ciepła MAGIS PRO V2, z zachowaniem wszystkich jej zalet i możliwości, powstał zatem system hybrydowy MAGIS COMBO. Pompa ciepła typu split powietrze/woda zintegrowana jest z  jedno- lub dwufunkcyjnym gazowym kotłem kondensacyjnym. Urządzenie daje zatem możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Jednostka wewnętrzna obok układu hydraulicznego pompy ciepła zawiera moduł kotła dwufunkcyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody użytkowej, a także 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania.

Takie połączenie to idealne rozwiązanie także do modernizowanych budynków z przyłączem gazowym, ogrzewanych przy pomocy tradycyjnych grzejników. W tego typu budynkach bowiem zamiana grzejników na niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe często wiązałaby się z kosztowną inwestycją. Gdy temperatura na zewnątrz spada mocno poniżej 0°C, instalacja grzejnikowa wymaga wyższej temperatury zasilania. W takich warunkach praca kotła gazowego generuje niższe koszty niż praca pompy ciepła wspomaganej grzałką elektryczną. Co więcej, moc grzewcza oraz temperatura zasilania, generowane przez kondensacyjny kocioł gazowy, są wyższe od tych w pompach ciepła. Oznacza to efektywniejsze osiąganie wymaganej temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych. Z kolei, gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest wyższa od 0°C, współczynniki COP pompy ciepła osiągają wysokie wartości i jej praca generuje niższe koszty od pracy kotła gazowego. Zastosowanie hybrydowej pompy ciepła to gwarancja wysokich oszczędności przy ogrzewaniu budynków oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Urządzenie hybrydowe – główne korzyści dla użytkownika

 • zapewnia komfort – wysoka dostępność ciepłej wody dzięki wysokiej mocy kotła gazowego (27 kW);
 • dopasowanie do potrzeb – modulacja mocy zarówno pompy ciepła, jak i kotła;
 • kocioł kondensacyjny można zasilać zarówno gazem GZ50, jak i propanem technicznym;
 • bezpłatne pierwsze uruchomienie pompy ciepła;
 • gwarancja do 5 lat.

Poszukujesz większej mocy grzewczej? Znajdź swoje urządzenie MAGIS PRO V2!

Ogrzewanie Immergas – korzyści dla instalatora!

 • Instalatorzy, którzy decydują się na podjęcie współpracy z Immergas, zyskują także atrakcyjne premie pieniężne w programie lojalnościowym CAIUSDo końca roku za instalacje pomp ciepła obowiązuje podwójna premia, tj. 1500 PLN (dla MAGIS PRO/COMBO V2). Premia wypłacana jest na kartę Caius w 48h, a instalatorzy mają wybór i swobodę w wykorzystaniu zgromadzonych środków. Dowiedz się więcej!
 • Dodatkowy bonus dla nowych instalatorów, którzy dołączą do programu CAIUS i zarejestrują minimum 3 pompy ciepła MAGIS PRO/COMBO V2 do 31.12.2021. Instalator ma możliwość zyskać łącznie 5 500 PLN!
 • Twoi klienci otrzymują bezpłatną 5-letnią gwarancję na pompy ciepła MAGIS PRO/COMBO V2 zakupione do 31.12.2021 r. Dzięki przedłużonej ochronie gwarancyjnej oszczędzają teraz 1500 PLN, nie muszą się także martwić o nieprzewidziane koszty. Dodatkowo mają pewność, że urządzenie zainstalowane w ich domu znajduje się pod opieką fachowców. Immergas posiada bowiem rozbudowaną sieć serwisową w całej Polsce. W ramach sieci serwis pomp ciepła zapewnia już ponad 70 profesjonalnych punktów. Szczegóły na www.znajdzserwis.immergas.pl 
 • Pierwsze uruchomienie pompy ciepła, które wykonują uprawnieni serwisanci, również jest bezpłatne dla klienta. To kolejna oszczędność równa 1000 PLN! 

Warto przeczytać także:

One Thought to “Ogrzewanie hybrydowe i pompy ciepła. Seria MAGIS PRO V2 od Immergas”

 1. WonderFlow

  co oznacza zapis przy pompie podwyższony poziom finansowania w programie „Czyste Powietrze”?

Leave a Comment