Nowoczesne pompy obiegowe do różnorodnych zastosowań

Optymalne transportowanie ciepła w budynkach jest możliwe tylko przy zastosowaniu wysokiej jakości techno­logii pompowej. Pompy jako przekaźnik, przenośnik i przemiennik wody grzewczej w ogrzewanych pomieszczeniach pełnią funkcję decydującą o zapewnieniu odpowiedniego klimatu w obiekcie. W połączeniu z systemem kompensacji hydraulicznej można zawsze dobrać i ustawić optymalnie dopasowaną pompę, obniżając koszty eksploatacyjne i poprawiając energooszczędność. Sprawdzone pompy obiegowe firmy Taconova wyróżniają się na rynku kompaktową konstrukcją, wysoką wydajnością i szerokim zakresem zastosowań.

materiał Partnera Strefy Instalatora – firmy Taconova


Napęd dla całego asortymentu pomp obiegowych Taconova stanowią silniki synchroniczne z magnesem trwałym, które zapewniają wydajną pracę. Pompy obiegowe TacoFlow są zgodne z dyrektywą ERP i należą do najbardziej efektywnych tego typu produktów na rynku (w przypadku większości modeli wskaźnik efektywności energetycznej EEI < 0,23). Sprawdzą się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach komercyjnych. Oferta firmy Taconova obejmuje pompy obiegowe do różnych obsza­rów: ogrzewanie, chłodzenie, solarne systemy grzewcze, woda użyt­kowa.

Wysoka jakość i nowoczesne technologie

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów pompy Taconova charakteryzują się dużą trwałością, a także wydajną pracą. TacoFlow to modele o konstrukcji bezdławnicowej. Wszystkie wirujące elementy silnika są tu przepłukiwane pompowaną substancją. Zapewnia to chłodzenie i smarowanie poszczególnych elementów. Pompy Taconova mają zabezpieczenie przed blokowaniem, które zastępuje niewystępującą w wysokowydajnych modelach śrubę w głowicy, służącą do ręcznego odblokowywania. Ponadto posiadają one funkcję automatycznego odpowietrzania, wykrywającą i sygnalizującą obecność powietrza w pompie.

Ogrzewanie – różnorodna oferta

Asortyment pomp cyrkulacyjnych Taconova do ogrzewania obejmuje różne wersje, dzięki czemu możemy wybrać odpowiednią wersję do każdej sytuacji. Modele TacoFlow2 reguluje się za pomocą trzech funkcji ustawiania (min.-maks., ciśnienie proporcjonalne, ciśnienie stałe). Pompa TacoFlow2 ADAPT z funkcją activeADAPT, automatycznie dostosowuje wydajność pompy do indywidualnych wymagań systemu. Dzięki modelowi TacoFlow2 eLink, można wprowadzać ustawienia pompy bezprze­wodowo (Bluetooth) za pomocą tabletu lub smartfona. Intuicyjnie obsługiwana aplikacja zapewnia instalatorowi wyjątkowy komfort pracy. Sterowanie, odczyt, klasyfikacja, protokołowanie, zapisywanie w pamięci, wysyłanie maili – wszystkie te operacje, a także wiele innych, mogą być wykonywane zdalnie.

Pompa obiegowa TacoFlow2 eLink z możliwością ustawienia bezprze­wodowo (Bluetooth) za pomocą tabletu lub smartfona

Duży może więcej

Sprawdzone bezdławnicowe pompy obiegowe TacoFlow3 MaxTacoFlow3 Max Pro stanowią doskonałe rozwiązanie dla większych zakresów wydajności. Stosuje się je dla przepływów do 12 m³/h i osiągają wysokość podnoszenia 10,4 m. Obsługują zakres temperatur od -10 °C do 110 °C, dzięki czemu nadają się do systemów grzewczych, chłodniczych, a także solarnych. Model TacoFlow3 Max Pro posiada o jeden tryb pracy więcej oraz dodatkowe funkcje. Wymaganą prędkość minimalną i maksymalną można nastawiać bezstopniowo i zamiast jednej wybierać pięć krzywych ciśnienia proporcjonalnego i stałego.

Pompę TacoFlow3 Max Pro wyposażono w dodatkowe rozwiązania, zapewniające oszczędność energii: funkcję nocną i funkcję urlopową. Pierwszą opcję można ustawić na stałe podczas montażu, za pomocą jednego przycisku. W razie spadku temperatury wody grzewczej o 15 do 20 °C przez dwie godziny, automatycznie aktywuje się funkcja nocna. Gdy temperatura zasilania wzrośnie, pompa automatycznie powróci do poprzedniego ustawienia. Dodatkową oszczędność energii zapewnia funkcja urlopowa, którą użytkownik może sam aktywować jednym przyciskiem. Służy ona do oszczędzania energii elektrycznej w cieplejszych miesiącach. Pompa zostaje wtedy wyłączona, a dalej działa tylko elektronika.

Pompy obiegowe Taco Flow3 Max Pro
Bezdławnicowa pompa obiegowa TacoFlow 3 Max Pro dla większych zakresów wydajności

Efektywne rozwiązanie do instalacji c.w.u.

Pompy cyrkulacyjne TacoFlow2 PURE i TacoFlow2 Pure Plus przeznaczone instalacji ciepłej wody użytkowej. Zapewniają stałe zaopatrzenie w podgrzaną i higieniczną wodę pitną. Cyrkulacja zapo­biega powstawaniu legionelli w stojącej wodzie. Ponadto unikamy marnotrawienia wody, ponieważ jest ona udostępniana w razie potrzeby, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowników instalacji.

Przy zastosowaniu modelu TacoFlow2 Pure Plus, instalacja c.w.u. staje się jeszcze bardziej wydajna. Produkt wyposażono w wyświetlacz LCD z timerem do ustawiania programu weekendowego oraz czujnik kontroli temperatury. Dzięki temu, użytkownik może optymalnie dostosować pracę instalacji do indywidualnych potrzeb. Jednocześnie ograniczamy koszty wynikające ze zużycia energii przez samą pompę oraz ze strat związanych z utrzymywaniem gotowości instalacji. TacoFlow2 Pure Plus potrafi obniżyć zużycie energii nawet o 80% w porównaniu do standardowej pompy, przy tej samej wydajności hydraulicznej.

Kompaktowy model dla klientów OEM

Zaprezentowany w ubiegłym roku model TacoFlow3 GenS to jedna z najmniejszych bezdławnicowych pomp obiegowych, dostępnych obecnie na rynku, przeznaczony do systemów grzewczych i solarnych. Mimo tak kompaktowych wymiarów, wysokość podnoszenia wynosi nawet do 8,5 m. Produkt ten jest dedykowany zwłaszcza klientom OEM, którzy stosują pompy cyrkulacyjne w swoich urządzeniach. Niezależnie od tego, czy TacoFlow3 GenS stosujemy w modułach świeżej wody (obiegach pierwotnych), czy w solarnych grupach pompowych, specjalnie opracowana wtyczka TacoSmart z kablem i wysokim stopniem ochrony IP, umożliwia wszystkie kierunki instalacji. Pompa sterowana zewnętrznym sygnałem PWM występuje w różnych wymiarach obudowy oraz w specjalnej wersji z materiału kompozytowego, do zastosowań grzewczych.


Równoważenie hydrauliczne z rozdzielaczem TacoSys Pro firmy Taconova

Ważny temat: równoważenie hydrauliczne ogrzewania płaszczyznowego

Wydajna praca systemów grzewczych znajdzie przełożenie na oszczędności zużycia energii. Wydajny system ogrzewania wymaga precyzyjnej regulacji, w czym kluczową rolę odgrywa równoważenie hydrauliczne obiegów grzewczych. Jak zrobić to skutecznie, podpowiada firma Taconova…

Warto przeczytać także:

Leave a Comment