Zarobki hydraulików według OSFIS

Zarobki hydraulików według OSFIS

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych prowadzi bardzo ciekawą akcję „Zawód Przyszłości”. W jej ramach zachęca młodych ludzi do podjęcia zawodu hydraulika, a firmy – do rekrutowania i przyuczania młodych pracowników. W akcji informacyjnej nie mogło zabraknąć danych o tym, ile wynoszą zarobki hydraulików. To dla młodych ludzi ważna informacja.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych wzięło pod lupę zarobki hydraulików. Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania wynagrodzeń i oparte są na odpowiedziach ankietowych, których udzieliło 233 instalatorów (bez podziału np. na wiek i doświadczenie). Można jednak ostrożnie wnioskować, że wyższe zarobki dotyczą osób z dużym doświadczeniem. Dlatego młodzi, początkujący w tym zawodzie, powinni na początku zakładać wynagrodzenie z dolnego krańca zakresu wykazanych wielkości.

Zarobki hydraulików – dane zbiorcze

Dane zaprezentowane w infografice pochodzą ze stycznia 2020 roku. Na podstawie odpowiedzi hydraulików, powstała informacja zawierająca medianę wynagrodzenia brutto hydraulików w Polsce. Mediana oznacza, że dokładnie połowa badanych zarabia poniżej tej wartości, a połowa – powyżej. Mediana ta wynosi 3 620 zł brutto. Połowa ankietowanych instalatorów zarabia pomiędzy 2 990 zł brutto a 4500 zł brutto. 25% badanych instalatorów zarabia poniżej 2 990 zł brutto. Kolejne 25% badanych zarabia powyżej 4500 zł brutto.

zarobki hydraulików styczeń 2020
Zarobki hydraulików w styczniu 2020 r.
Infografika przygotowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych ramach akcji #zawódMożliwości.

O organizatorze akcji

Projekt edukacyjny #zawódMożliwości realizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych. Ta ogólnopolska akcja powstała w odpowiedzi na coraz bardziej odczuwalny brak rąk do pracy. Chociaż dotyczy to wielu zawodów praktyczny, brak hydraulika i instalatora sanitarnego bywa szczególnie dotkliwy. Akcja ma z jednej strony zachęcać pracodawców do przyjmowania uczniów na praktyki. Z drugiej strony, akcja skierowana jest do młodzieży wybierającej ścieżkę kształcenia po szkole zawodowej.

Zdjęcie główne: Thomas / Pexels

Źródło: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych

Warto przeczytać także:

Leave a Comment