Viega przedstawia: nowy syfon oszczędzający miejsce

Viega przedstawia: syfon oszczędzający miejsce

Syfon oszczędzający miejsce – najnowsza propozycja firmy Viega – pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń pod umywalką. Zastępując syfon butelkowy syfonem o kompaktowej budowie, można optymalnie wykorzystać szafki podumywalkowe, utrzymując jednocześnie wysoką wydajność odpływu i łatwość czyszczenia.

Szafka podumywalkowa pozwala użytkownikowi estetycznie i efektywnie zagospodarować przestrzeń nawet w małej łazience. Niezbędnym, ale niestety ograniczającym użyteczność szafki, elementem jest syfon podumywalkowy, który trzeba schować w szafce. Dlatego firma Viega opracowała specjalny, kompaktowy model o głębokości zaledwie 57 mm i wysokości 102 mm.

Syfon oszczędzający miejsce – rozwiązania technologiczne

Dzięki zastosowaniu technologii 2K w produkcji uszczelnień połączeń oraz innym rozwiązaniom syfon można podłączyć bez dodatkowych elementów. Pasuje zarówno do instalacji odpływowej o średnicy DN 32, jak i DN 40.

O funkcjonalności syfonu decyduje m.in. kolanko odpływowe, które można regulować – w poziomie w zakresie od 50 do 315 mm i w pionie od 15 do 293 mm. Zoptymalizowana konstrukcja pozwala zwiększyć wydajność przepływu.

Syfon ma jedynie 57 mm głębokości i 102 mm wysokości.
Kolanko odpływowe można regulować w poziomie w zakresie od 50 do 315 mm, a w pionie od 15 do 293 mm. Fot. Viega

W swoim syfonie oszczędzającym miejsce Viega proponuje konstrukcję umożliwiającą zasyfonowanie przy ścianie, a nie pod odpływem umywalki. Pozwala to zyskać przestrzeń pod umywalką. Dzięki temu rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko szafce umywalkowej, ale też w łazienkach dla osób z niepełnosprawnością. Pod tak zasyfonowaną umywalkę łatwo podjechać wózkiem. Nowy syfon stanowi zatem atrakcyjną alternatywę dla skomplikowanego montażu wersji podtynkowej.

Łatwe czyszczenie bez rozlewania wody

Tradycyjnie, syfony montowane w szafkach podumywalkowych cechują się dość dużą uciążliwością czyszczenia. Wymagają bowiem demontażu całej konstrukcji. Natomiast rozwiązanie firmy Viega skutecznie eliminuje ten problem. Do oczyszczenia syfonu wystarczy zdemontować tylko jego dolną część. Jest to łatwe i szybkie – zdejmowany element mocuje się na zatrzask. Woda pozostaje w zdjętym pojemniku, dzięki czemu czyszczenie jest czyste, bez rozlewania wody.

Więcej miejsca w szafce podumywalkowej dzięki syfonowi oszczędzającemu miejsce. Fot. Viega

Syfon oszczędzający miejsce – więcej informacji

Więcej o produktach firmy Viega – odprowadzenie wody

.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment